Důležité

Všechny osoby, které vstupují do areálu školy, upozorňujeme:
Při údržbě stromů v areálu školy bylo zjištěno, že u jedné z lip hrozí pád z důvodu napadení dřevomorem. Z tohoto důvodu ZAKAZUJEME VSTUP DO PROSTORU VYHRAZENÉHO PÁSKOU, aby nedošlo k ohrožení zdraví. Žáci budou poučení i ve škole, rodiče prosíme, aby vysvětlili dětem vysoké riziko nebezpečí. Vstup do školy bude i nadále pouze z ulice Chelčického, než se situaci podaří vyřešit.
Děkujeme za pochopení.

 

Zápis do 1. třídy

2021/2022

pokračování... 


Dopis na rozloučenou

Jsou dny pohodové, šťastné a veselé a pak jsou ty druhé, smutné a neradostné. Včerejšek byl právě takový. Dorazila k nám zpráva, že nás navždy opustil bývalý ředitel Riegrovky a dlouholetý kolega Pavel Jansa. Pozvání na společné setkání už bohužel nepřijme, ale prý tam nahoru chodí pošta spolehlivě. A tak mu posíláme pár slov na rozloučenou...

 pokračování...


Vyhlášení voleb členů školské rady za zákonné zástupce nezletilých žáků a pedagogické pracovníky na období 2021 – 2023

pokračování...Od pondělí 8. 2. 2021 bude kvůli stavbě uzavřen hlavní vchod do budovy. Jediným vstupem se od tohoto data stane VCHOD DO TĚLOCVIČNY z areálu v přístavbě školy – příchod přes BRANKU do areálu Z ULICE CHELČICKÉHO. Protože tento vchod není opatřen dálkovým otvíráním přes zvonek, bude vstup do budovy zajišťován návštěvám telefonicky ohlášeným. Na vstupních dveřích najdete určené telefonní kontakty.
Děkujeme za pochopení.VEŘEJNÉ ZAKÁZKY


POMÁHAJÍ NÁM 

aktivní škola

Pro rodiče >>

Pro rodiče absolventů >>


 
Banner
Home Školní družina Činnost Projektový den školní družiny - Dům přírody Ždárských vrchů

Projektový den školní družiny - Dům přírody Ždárských vrchů

Hned na začátku nového školního roku jsme uskutečnili projektový den mimo školní družinu do Domu přírody Žďárských vrchů v obci Krátká. Pro děti byl připraven lektory vedený program: Dědečkovy včely a babiččiny bylinky

a jak se dětem v ekocentru líbilo?

Dne 17.9. jsme jeli do Ekocentra v Krátké. Po příjezdu jsme se rozdělily na skupiny. Jedna skupina si šla povídat o včelách a ta druhá o bylinkách. Potom jsme ochutnaly med a hrály na včely. Pak jsme si vyrobily vlastní čaj, mýdlo a aroma do koupele. Na konec jsme šli do muzea přírody, potom jsme už jeli do školy. Celý den byl super.

Tereza Drdlová, 4.A.


Lucie Kolísková  " Koupili jsme si perníčky z medu a byly moc dobré."

Eliáš Kalva  " Líbilo se mi ochutnávání medu, nejlepší byl lipová a luční."

Eliška Hochová  " Nejlepší bylo, jak se Matyáš převlékl za včelaře a předváděl, jak se stará o včely."

Adéla Dušková  " Hráli jsme si na včely, každý roj má svou královnu, dělnice a trubce."

Natálie Kolouchová  " Uvařili jsme si čaj z bylinek, každý si tam dal na co měl chuť. Já jsem si uvařila čaj z heřmánku, máty a měsíčku."

Sofie Preisnerová  " Naučili jsme se, jak se používají bylinky na léčení nemocí. Máta je dobrá, když tě bolí bříško a z měsíčku se zase dá vyrobit mast na poranění."

Alžběta Vlachová  " Mně se nejvíce líbilo, když jsme si vyrobili mýdlo, dala jsem si tam hodně levandule a krásně to vonělo."Aktualizováno (Čtvrtek, 06 Květen 2021 10:19)