Důležité

Dne 15. 6. 2021 se uskutečnily volby nových členů školské rady za zákonné zástupce. Nejvíce hlasů získaly a od 12. 7. 2021 se stávají členkami ŠR paní Radka Tauerová a paní Ivana Jadrná.

Dalšími členy ŠR jsou Ing. Marek Antoš a paní Pavlína Letá (za zřizovatele), Mgr. Ivana Dernerová a Mgr. Michaela Tichá (za pg. pracovníky).

 

 

Všechny osoby, které vstupují do areálu školy, upozorňujeme:
Při údržbě stromů v areálu školy bylo zjištěno, že u jedné z lip hrozí pád z důvodu napadení dřevomorem. Z tohoto důvodu ZAKAZUJEME VSTUP DO PROSTORU VYHRAZENÉHO PÁSKOU, aby nedošlo k ohrožení zdraví. Žáci budou poučení i ve škole, rodiče prosíme, aby vysvětlili dětem vysoké riziko nebezpečí. Vstup do školy bude i nadále pouze z ulice Chelčického, než se situaci podaří vyřešit.
Děkujeme za pochopení.

 

Zápis do 1. třídy

2021/2022

pokračování... 


Dopis na rozloučenou

Jsou dny pohodové, šťastné a veselé a pak jsou ty druhé, smutné a neradostné. Včerejšek byl právě takový. Dorazila k nám zpráva, že nás navždy opustil bývalý ředitel Riegrovky a dlouholetý kolega Pavel Jansa. Pozvání na společné setkání už bohužel nepřijme, ale prý tam nahoru chodí pošta spolehlivě. A tak mu posíláme pár slov na rozloučenou...

 pokračování...


Vyhlášení voleb členů školské rady za zákonné zástupce nezletilých žáků a pedagogické pracovníky na období 2021 – 2023

pokračování...Od pondělí 8. 2. 2021 bude kvůli stavbě uzavřen hlavní vchod do budovy. Jediným vstupem se od tohoto data stane VCHOD DO TĚLOCVIČNY z areálu v přístavbě školy – příchod přes BRANKU do areálu Z ULICE CHELČICKÉHO. Protože tento vchod není opatřen dálkovým otvíráním přes zvonek, bude vstup do budovy zajišťován návštěvám telefonicky ohlášeným. Na vstupních dveřích najdete určené telefonní kontakty.
Děkujeme za pochopení.VEŘEJNÉ ZAKÁZKY


POMÁHAJÍ NÁM 

aktivní škola

Pro rodiče >>

Pro rodiče absolventů >>


 
Banner
Home Aktivity školy Parlament Jsme, nebo nejsme vybíraví?

Jsme, nebo nejsme vybíraví?

Naše jednání se týkalo obědů ve školní jídelně.

Všichni zástupci se vyjádřili k tomu, jak se změnila skladba jídelníčku v poslední době. Zaznamenali jsme, že se neobjevily omáčky, které žáci označují jako " UHO". Pokud se nějaká omáčka objevila, byla více zahuštěná a něčím doplněna /okurka, vejce, uzenina/. Všem chutnaly zapečené brambory se špenátem, svíčková, ryby.

To, že někteří nejedí polévky, které jsou výborné, neovlivníme. Je však potom zbytečné poslouchat, že se nenajedli dosyta. Navíc tito žáci utíkají na oběd hned po čtvrté hodině, mají tedy necelých deset minut na to, aby se stihli najíst. Když mají potom odpolední vyučování, je jasné, že mají hlad. Stravovací návyky jsou opravdu různé. O tom, jestli je jídlo dostatečně slané, jsme také chvíli mluvili. Jak zajistit, aby to vyhovovalo všem, když má každý jinou chuť?

Pokusili jsme se sepsat nejoblíbenější jídla. Z polévek dostala nejvíce hlasů polévka čočková, dále gulášová, potom zelná a masová. Z hlavních jídel to byly dukátové buchtičky, těstoviny se špenátem, svíčková a roláda s bramborovou kaší. V oblibě je i kuře, kachna, řízky, kynuté knedlíky.

Není nám jedno, co jíme. Nemělo by nám tedy býti jedno ani to, jak jíme.

Aktualizováno (Pondělí, 17 Únor 2014 08:27)