Důležité

Ve školní budově probíhá zároveň se stavebními pracemi rekonstrukce regulace topení. Na konci příštího týdne nás čeká spuštění systému. Protože bude regulace ve zkušebním provozu a systém topení bude zapojován do provozu po letní odstávce a stavebních pracích, doporučujeme, aby žáci počítali s teplejším oblečením a mohli se přiobléct. Děkujeme za pochopení.

 VEŘEJNÉ ZAKÁZKY


POMÁHAJÍ NÁM 

aktivní škola

Pro rodiče >>

Pro rodiče absolventů >>


 
Banner
Home Aktivity školy Projekty Areál po třech letech

Areál po třech letech

Zdá se to nedávno, kdy jsme slavnostně otevírali zrekonstruovaný areál za naší školou, ale kalendář je neomylný - uplynuly tři roky a my zahajujeme čtvrtý školní rok jeho využívání. Jaký je stav  udržitelnosti projektu Bezbariérové zázemí pro děti a mládež při ZŠ Riegrova Svitavy?

Máme radost, že je areál využívaný po všech stránkách tak, jak jsme v projektu předpokládali. Setkávají se zde malí a velcí, zdraví i handicapovaní. Hřiště je neustále obsazené hráči různých sportů, přicházejí k nám trénovat volejbalisté, využíváno je i v době letních prázdnin pro příměstský sportovní tábor, našly si k nám cestu i mateřinky, lidé s tělesným postižením, maminky s dětmi.. Vybavení areálu stále slouží ke spokojenosti malých i těch větších. Z čeho však radost už mít nemůžeme, je fakt, že někteří návštěvníci nerespektují pravidla pobytu u nás. Odpadkové koše máme v každém koutě, ale odpadky samy se do nich samy neuloží. O tom, že jde o nekuřácké místo, mluví jak provozní řád, tak nepřehlédnutelné cedule při obou vstupech. Přesto velmi často zasahujeme a vykazujeme z prostoru jak zletílé, tak i neplnoleté návštěvníky s cigaretou v ruce. Velmi nás také mrzí, že dochází k ničení vybavení. Například altán, který slouží především jako zázemí při dešti, se stává místem, kde se schází mládež s rozhodně nikoliv sportovními či relaxačními záměry. Zůstává po nich nepořádek a hlavně následky vandalství - vylámané dřevěné ohrazení, odtrhané lavičky, odpadky, nedopalky, lahve apod.

Areál se stal veřejným místem pro trávení volného času a jako takový ho my, škola, nemůžeme sami "uhlídat". Vyzýváme proto Vás, kteří jste svědky nevhodného chování návštěvníků areálu, abyste se zachovali jako spoluobčané, kteří mají zájem na ochraně hezkého místa u nás. Zavolejte městskou policii, která je kompetentní takové situace řešit. Nebuďte lhostejní, jen tak nebude ničeno to, na čem záleží, aby zůstalo zachováno v pořádku pro ostatní, kteří si volný čas dokážeme v areálu užívat v souladu s pravidly. Děkujeme!

 

Aktualizováno (Úterý, 17 Září 2013 12:47)