Důležité

Dne 15. 6. 2021 se uskutečnily volby nových členů školské rady za zákonné zástupce. Nejvíce hlasů získaly a od 12. 7. 2021 se stávají členkami ŠR paní Radka Tauerová a paní Ivana Jadrná.

Dalšími členy ŠR jsou Ing. Marek Antoš a paní Pavlína Letá (za zřizovatele), Mgr. Ivana Dernerová a Mgr. Michaela Tichá (za pg. pracovníky).

 

 

Všechny osoby, které vstupují do areálu školy, upozorňujeme:
Při údržbě stromů v areálu školy bylo zjištěno, že u jedné z lip hrozí pád z důvodu napadení dřevomorem. Z tohoto důvodu ZAKAZUJEME VSTUP DO PROSTORU VYHRAZENÉHO PÁSKOU, aby nedošlo k ohrožení zdraví. Žáci budou poučení i ve škole, rodiče prosíme, aby vysvětlili dětem vysoké riziko nebezpečí. Vstup do školy bude i nadále pouze z ulice Chelčického, než se situaci podaří vyřešit.
Děkujeme za pochopení.

 

Zápis do 1. třídy

2021/2022

pokračování... 


Dopis na rozloučenou

Jsou dny pohodové, šťastné a veselé a pak jsou ty druhé, smutné a neradostné. Včerejšek byl právě takový. Dorazila k nám zpráva, že nás navždy opustil bývalý ředitel Riegrovky a dlouholetý kolega Pavel Jansa. Pozvání na společné setkání už bohužel nepřijme, ale prý tam nahoru chodí pošta spolehlivě. A tak mu posíláme pár slov na rozloučenou...

 pokračování...


Vyhlášení voleb členů školské rady za zákonné zástupce nezletilých žáků a pedagogické pracovníky na období 2021 – 2023

pokračování...Od pondělí 8. 2. 2021 bude kvůli stavbě uzavřen hlavní vchod do budovy. Jediným vstupem se od tohoto data stane VCHOD DO TĚLOCVIČNY z areálu v přístavbě školy – příchod přes BRANKU do areálu Z ULICE CHELČICKÉHO. Protože tento vchod není opatřen dálkovým otvíráním přes zvonek, bude vstup do budovy zajišťován návštěvám telefonicky ohlášeným. Na vstupních dveřích najdete určené telefonní kontakty.
Děkujeme za pochopení.VEŘEJNÉ ZAKÁZKY


POMÁHAJÍ NÁM 

aktivní škola

Pro rodiče >>

Pro rodiče absolventů >>


 
Banner
Home Aktivity školy Kroužky Co na to Ferda Mravenec?

Co na to Ferda Mravenec?

Ferdovi by se u nás líbilo. Práce všeho druhu a precizně odvedená. Než se však členové našeho kroužku šikovných rukou pustili do práce na strojích, kterými je naše školní dílna dobře vybavená, museli kromě bezpečnostních opatření a zásad práce zvládnout základní činnosti pěkně ručně. Přesné řezání, broušení, rašplování, pilování – někdy i pěknými mozoly – a taky zvládnutí technického výkresu, práce s kladívkem i šroubovákem a pečlivost, to byly základní předpoklady pro to, aby se prkýnka a hranolky a plechy a kousky železa proměnily v pěkné a užitečné výrobky. Je to paráda, když si třeba „sedmák“ dokáže sám vyrobit panty na dvířka ke králíkárně, vyrobí pěkné těžítko pro taťku na pracovní stůl a třeba i krmítko pro ptáčky, které ocení spousta obyvatel naší zahrady.

Obrovský přínos kroužku, který probíhá v rámci projektu „My se neztratíme!“  vidím především v tom, že vede žáky k pečlivosti, nutí je přemýšlet nad prací, plánovat postup při zhotovování výrobku, správně zacházet s ručním nářadím a jednoúčelovými stroji a provádět jejich údržbu. A nic není jen teoreticky, od zkušeného pedagoga pana Fikejze se mají naši řemeslníci co učit. A že se učí dobře, o tom se můžeme přesvědčit na malé přehlídce jejich výrobků.

Aktualizováno (Pondělí, 25 Únor 2013 08:00)