Důležité

Dne 15. 6. 2021 se uskutečnily volby nových členů školské rady za zákonné zástupce. Nejvíce hlasů získaly a od 12. 7. 2021 se stávají členkami ŠR paní Radka Tauerová a paní Ivana Jadrná.

Dalšími členy ŠR jsou Ing. Marek Antoš a paní Pavlína Letá (za zřizovatele), Mgr. Ivana Dernerová a Mgr. Michaela Tichá (za pg. pracovníky).

 

 

Všechny osoby, které vstupují do areálu školy, upozorňujeme:
Při údržbě stromů v areálu školy bylo zjištěno, že u jedné z lip hrozí pád z důvodu napadení dřevomorem. Z tohoto důvodu ZAKAZUJEME VSTUP DO PROSTORU VYHRAZENÉHO PÁSKOU, aby nedošlo k ohrožení zdraví. Žáci budou poučení i ve škole, rodiče prosíme, aby vysvětlili dětem vysoké riziko nebezpečí. Vstup do školy bude i nadále pouze z ulice Chelčického, než se situaci podaří vyřešit.
Děkujeme za pochopení.

 

Zápis do 1. třídy

2021/2022

pokračování... 


Dopis na rozloučenou

Jsou dny pohodové, šťastné a veselé a pak jsou ty druhé, smutné a neradostné. Včerejšek byl právě takový. Dorazila k nám zpráva, že nás navždy opustil bývalý ředitel Riegrovky a dlouholetý kolega Pavel Jansa. Pozvání na společné setkání už bohužel nepřijme, ale prý tam nahoru chodí pošta spolehlivě. A tak mu posíláme pár slov na rozloučenou...

 pokračování...


Vyhlášení voleb členů školské rady za zákonné zástupce nezletilých žáků a pedagogické pracovníky na období 2021 – 2023

pokračování...Od pondělí 8. 2. 2021 bude kvůli stavbě uzavřen hlavní vchod do budovy. Jediným vstupem se od tohoto data stane VCHOD DO TĚLOCVIČNY z areálu v přístavbě školy – příchod přes BRANKU do areálu Z ULICE CHELČICKÉHO. Protože tento vchod není opatřen dálkovým otvíráním přes zvonek, bude vstup do budovy zajišťován návštěvám telefonicky ohlášeným. Na vstupních dveřích najdete určené telefonní kontakty.
Děkujeme za pochopení.VEŘEJNÉ ZAKÁZKY


POMÁHAJÍ NÁM 

aktivní škola

Pro rodiče >>

Pro rodiče absolventů >>


 
Banner
Home Aktivity školy Kroužky Vánoční turnaj ve střelbě

Vánoční turnaj ve střelbě

Ve středu dne 14.12.2011 se v tělocvičně školy uskutečnil ve spolupráci střeleckého kroužku naší školy a Střeleckého klubu Vendolí - ZO SBTS již druhý ročník Vánočního turnaje ve střelbě. Po loňských zkušenostech, kdy se tento turnaj konal jen ve střelbě z laserové pušky, jsme jej pojali jako otevřenou soutěž příchozích a hlavní soutěžní zbraní byla tentokrát klasická vzduchová puška - "lámačka". Soutěž byla určena pro žáky od 5. třídy bez rozdílu kategorií, mladší však získávali "bonusové" body, které v konečném součtu sehrávaly důležitou roli. Soutěže se zúčastnili žáci ze tří svitavských základních škol a měla velmi sportovní dobrou úroveň.

 

Podmínkou postupu do druhého kola - ke střelbě z "lámačky" - bylo splnění střeleb z laserové pušky. Zde museli soutěžící prokázat, že zvládají techniku a pravidla střelby, že jsou dostatečně přesní a rychlí, aby zvládli opravdovou střelbu. Rozhodčím na tomto úseku byl Petr Vodvárka ze střeleckého kroužku a své úlohy se dobře zhostil. Kdo prošel prvním kolem, toho čekala ostrá střelba - nástřel, střelba vleže, vkleče a vstoje. Zde jako pomocníci řídícího střelby pracovali Zdeněk Šmíd a Lukáš Vojta.

A kdo si nakonec odnesl poháry pro vítěze? Jak soutěž dopadla? Do druhého kola se probojovalo celkem 18 střílejících a v první desítce bylo 7 žáků naší školy! Obrovský boj byl o první místo a o konečném vítězi rozhodl a finálový rozstřel a pohár pro vítěze a diplom za první místo si nakonec odnesl Vladislav Schwar, druhé místo si vystřílela Karolína Přikrylová - oba nástřelem 105 b, 3. místo získal po výborné střelbě Michal Pogoda nástřelem 104 b. A další pořadí v první desítce? Tomáš Kopecký, Vojtěch Řídký, Hanka Sýkorová, David Gruber, Lukáš Vojta,Lukáš Jílek a Jan Listík. A neprohrál nikdo. Vyhráli všichni, kdo si přišli zasoutěžit a prožili pěkné odpoledne. Už teď se těšíme na další ročník.

Aktualizováno (Pondělí, 09 Leden 2012 07:41)