Důležité

Hledáme nového kolegu/novou kolegyni pro výuku angličtiny na zkrácený úvazek s nástupem bez odkladu. Pro více informací kontaktujte ředitelku školy na tel. 739 630 519.

 

Vzhledem k pracím na ulici Sokolovská a dopravnímu omezení, které se týká ul. Riegrova, bude branka v zadní části areálu do ulice Chelčického otevřená po dobu provozu školy, tj. od 6:00 do 16:30 hodin.

 

VEŘEJNÉ ZAKÁZKY


POMÁHAJÍ NÁM 

aktivní škola

Pro rodiče >>

Pro rodiče absolventů >>


 
Banner
Home Aktivity školy Akce školy Shoa, holocaust, ....

Shoa, holocaust, ....

Slova, která nám mnoho neříkala, která pro nás  byla jen některými z mnoha. Po absolvování projektu Hledání hvězdy Davidovy se však stala velmi živými, v současnosti i  aktuálními.

 

 Židé, vyhlazovací tábory, ghetta - vše nabylo zcela konkrétní podoby. Už víme, proč se fašisté zaměřili především na Židy, k čemu sloužily vyhlazovací tábory, jakými způsoby probíhala likvidace národa.

Absolvovali jsme několik  akcí, které byly součástí již zmíněného projektu. Připomněli jsme si osudy svitavských Židů, vyslechli zajímavou přednášku o svitavském rodákovi Oskaru Schindlerovi, zhlédli film Musíme si pomáhat, navštívili jsme velmi působivé divadelní představení Oběť, sledovali osudy žen ve filmovém dokumentu Zapomenuté transporty do Estonska. Někteří se ještě vydají po stopách transportů do Osvětimi.

I když byl projekt součástí výuky, některé programy jsme navštěvovali ve svém volnu, nikomu to však nevadilo. Můžeme jen konstatovat, že jsme se mnoho dozvěděli, řadu věcí pochopili, do budoucna máme o čem přemýšlet.

Aktualizováno (Úterý, 07 Červen 2011 06:05)