Důležité

Dne 15. 6. 2021 se uskutečnily volby nových členů školské rady za zákonné zástupce. Nejvíce hlasů získaly a od 12. 7. 2021 se stávají členkami ŠR paní Radka Tauerová a paní Ivana Jadrná.

Dalšími členy ŠR jsou Ing. Marek Antoš a paní Pavlína Letá (za zřizovatele), Mgr. Ivana Dernerová a Mgr. Michaela Tichá (za pg. pracovníky).

 

 

Všechny osoby, které vstupují do areálu školy, upozorňujeme:
Při údržbě stromů v areálu školy bylo zjištěno, že u jedné z lip hrozí pád z důvodu napadení dřevomorem. Z tohoto důvodu ZAKAZUJEME VSTUP DO PROSTORU VYHRAZENÉHO PÁSKOU, aby nedošlo k ohrožení zdraví. Žáci budou poučení i ve škole, rodiče prosíme, aby vysvětlili dětem vysoké riziko nebezpečí. Vstup do školy bude i nadále pouze z ulice Chelčického, než se situaci podaří vyřešit.
Děkujeme za pochopení.

 

Zápis do 1. třídy

2021/2022

pokračování... 


Dopis na rozloučenou

Jsou dny pohodové, šťastné a veselé a pak jsou ty druhé, smutné a neradostné. Včerejšek byl právě takový. Dorazila k nám zpráva, že nás navždy opustil bývalý ředitel Riegrovky a dlouholetý kolega Pavel Jansa. Pozvání na společné setkání už bohužel nepřijme, ale prý tam nahoru chodí pošta spolehlivě. A tak mu posíláme pár slov na rozloučenou...

 pokračování...


Vyhlášení voleb členů školské rady za zákonné zástupce nezletilých žáků a pedagogické pracovníky na období 2021 – 2023

pokračování...Od pondělí 8. 2. 2021 bude kvůli stavbě uzavřen hlavní vchod do budovy. Jediným vstupem se od tohoto data stane VCHOD DO TĚLOCVIČNY z areálu v přístavbě školy – příchod přes BRANKU do areálu Z ULICE CHELČICKÉHO. Protože tento vchod není opatřen dálkovým otvíráním přes zvonek, bude vstup do budovy zajišťován návštěvám telefonicky ohlášeným. Na vstupních dveřích najdete určené telefonní kontakty.
Děkujeme za pochopení.VEŘEJNÉ ZAKÁZKY


POMÁHAJÍ NÁM 

aktivní škola

Pro rodiče >>

Pro rodiče absolventů >>


 
Banner
Home Aktivity školy Akce školy Stránka z deníku této doby

Stránka z deníku této doby

Tato doba je pro všechny náročná. Pokusili jsme se  zaznamenat, jak jsme ji trávili. Zde je jedna ukázka.

O půl desáté mě probudil nepříjemný zvuk budíku. Vyučování začínalo až v deset, proto tentokrát vstávání nebylo tak bolestivé. Vytáhla jsem roletu a otevřela okno, abych do pokoje vpustila trochu čerstvého vzduchu. Po klasické desetiminutovce strávené v koupelně jsem zamířila do ledničky pro svůj oblíbený jogurt. Samozřejmě jsem ho tam už nenašla. Hned mě popadl vztek, protože jsem věděla, kdo to má nejspíš na svědomí. Bráchovi totiž online výuka začíná už v osm, takže určitě vybílil lednici jako první. S jistotou jsem vtrhla k němu do pokoje, abych mu pořádně vynadala. Než jsem ale stačila otevřít pusu, křikl na mě, že píšou test z dějepisu a ať zavřu dveře. Nezbylo mi tedy nic jiného než spolknout svůj hněv, vrátit se do kuchyně a zalít si cereálie mlékem. Začátek vyučování se neúprosně blížil, takže snídani jsem si vzala s sebou nahoru do pokoje. Nechci riskovat pozdní příchod. Vyučování uteklo rychle, měli jsme jen dvě hodiny, takže před polednem bylo po všem. Mamka nám doma nechala peníze, abychom si objednali oběd. S bráchou jsme se shodli na tom, že pizza je jasná volba. Než jídlo přivezli, nachystala jsem si oblečení na koně. Jako každý čtvrtek mě totiž čekalo ježdění. K pizze jsem si ještě udělala salát, abych něčím vyvážila tu nezdravou stravu a necítila se tak provinile. Pak už dorazila domů mamka, aby mě odvezla na koně. Venku bylo ideální počasí na vyjížďku. Těšila jsem se, že si pořádně zaklusáme a možná i zacváláme, ale jely s námi i mladší děti, takže jsem byla zklamaná, protože to nešlo. Zato čištění ve stáji bylo hodně. Koně využili bahna a pořádně se v ohradě vyváleli. Po návratu domů jsem si dala krátkou sprchu. Potom už byla na stole večeře. Při pohledu do mobilu jsem zjistila, že mi tam naskočily ještě nějaké úkoly na další den. Sice se mi do toho moc nechtělo, ale protože jsem byla s kamarádkou domluvená, že půjdeme v pátek hned po škole ven, radši jsem si je udělala. Po úkolech jsem už byla tak vyčerpaná, že jsem si zalezla do pokoje, pustila si seriál a šla spát.

Sham Almasalma, žákyně 7. třídy

Aktualizováno (Pondělí, 22 Březen 2021 11:44)