Důležité

Dopis na rozloučenou

Jsou dny pohodové, šťastné a veselé a pak jsou ty druhé, smutné a neradostné. Včerejšek byl právě takový. Dorazila k nám zpráva, že nás navždy opustil bývalý ředitel Riegrovky a dlouholetý kolega Pavel Jansa. Pozvání na společné setkání už bohužel nepřijme, ale prý tam nahoru chodí pošta spolehlivě. A tak mu posíláme pár slov na rozloučenou...

pokračování...


Od pondělí 8. 2. 2021 bude kvůli stavbě uzavřen hlavní vchod do budovy. Jediným vstupem se od tohoto data stane VCHOD DO TĚLOCVIČNY z areálu v přístavbě školy – příchod přes BRANKU do areálu Z ULICE CHELČICKÉHO. Protože tento vchod není opatřen dálkovým otvíráním přes zvonek, bude vstup do budovy zajišťován návštěvám telefonicky ohlášeným. Na vstupních dveřích najdete určené telefonní kontakty.
Děkujeme za pochopení.


VEŘEJNÉ ZAKÁZKY


POMÁHAJÍ NÁM 

aktivní škola

Pro rodiče >>

Pro rodiče absolventů >>


 
Banner
Home Aktivity školy Akce školy Kde se vzal, tu se vzal, kníže václav přispěchal ...

Kde se vzal, tu se vzal, kníže václav přispěchal ...

O knížeti Václavovi si právě vyprávíme ve vlastivědě.


A co takhle využít tento námět do jiných předmětů? Nic nemožného. V matematice počítáme s letopočty, v českém jazyce vyhledáváme v textu kdo to kníže Václav vlastně byl a proč je  prohlášen za svatého. Pak přichází na řadu umění. Pomocí pastelek oblékáme panovníka do knížecí výzbroje a chystáme pro něj toho nejlepšího koně. Nůžky, lepidlo, kolíčky na prádlo a špejle pak doladí poslední detaily. Kníže Václav je připraven na cesty.

Do aktivity, v rámci dobrovolného úkolu, se zapojují nejen žáci 4.b, ale i jejich rodinní příslušníci. No není ten dějepis přece jen prima předmět?

Mnozí žáci svůj postup výroby zdokumentovali.

Kdo má také zájem si  svatého Václava zvěčnit, v příloze naleznete šablonu i s postupem. Hodně zdaru!


Šablona s postupemAktualizováno (Čtvrtek, 04 Únor 2021 08:31)