Důležité

Dopis na rozloučenou

Jsou dny pohodové, šťastné a veselé a pak jsou ty druhé, smutné a neradostné. Včerejšek byl právě takový. Dorazila k nám zpráva, že nás navždy opustil bývalý ředitel Riegrovky a dlouholetý kolega Pavel Jansa. Pozvání na společné setkání už bohužel nepřijme, ale prý tam nahoru chodí pošta spolehlivě. A tak mu posíláme pár slov na rozloučenou...

pokračování...


Od pondělí 8. 2. 2021 bude kvůli stavbě uzavřen hlavní vchod do budovy. Jediným vstupem se od tohoto data stane VCHOD DO TĚLOCVIČNY z areálu v přístavbě školy – příchod přes BRANKU do areálu Z ULICE CHELČICKÉHO. Protože tento vchod není opatřen dálkovým otvíráním přes zvonek, bude vstup do budovy zajišťován návštěvám telefonicky ohlášeným. Na vstupních dveřích najdete určené telefonní kontakty.
Děkujeme za pochopení.


VEŘEJNÉ ZAKÁZKY


POMÁHAJÍ NÁM 

aktivní škola

Pro rodiče >>

Pro rodiče absolventů >>


 
Banner
Home Aktivity školy Akce školy Pasování na čtenáře

Pasování na čtenáře

Konečně jsme se dočkali! Čeho? No, přece pasování na čtenáře! Covid nám to v první třídě pokazil, ale my jsme se nevzdali a slavnostní setkání proběhlo v knihovně 27.1.2021.

Přivítala nás paní knihovnice Soudková a pak přišlo to hlavní - rytířka Gabriela. Přijela na svém oři z daleké říše a hlavně z jiné doby, takže jsme jí museli vysvětlit, co podivného tu máme my, jako auta, letadla. U nich totiž létají na obloze pouze draci a jezdí kočáry tažené koňmi. Museli jsme jí předvést, jak krásně jsme se ve škole naučili číst a ona byla moc mile překvapená.

A pak přišlo to hlavní. Slavnostně jsme slíbili, že se budeme ke svým knížkám chovat jako k nejlepším přátelům. Rytířka Gabriela nás potom pasovala svým mečem na čtenáře. Od paní knihovnice jsme dostali přihlášku do knihovny, odznak čtenáře a také krásnou knížku. Paní učitelka nám dala šerpu.

Moc se nám to všem líbilo, jen nám bylo trochu líto, že s námi nemohli být naši nejbližší, rodiče. Ale aspoň jsme jim všechno natočili na video, aby se také mohli potěšit a vidět, jak jsme šikovní čtenáři.

Druháci


Aktualizováno (Čtvrtek, 04 Únor 2021 07:20)