Důležité

Ve školní budově probíhá zároveň se stavebními pracemi rekonstrukce regulace topení. Na konci příštího týdne nás čeká spuštění systému. Protože bude regulace ve zkušebním provozu a systém topení bude zapojován do provozu po letní odstávce a stavebních pracích, doporučujeme, aby žáci počítali s teplejším oblečením a mohli se přiobléct. Děkujeme za pochopení.

 VEŘEJNÉ ZAKÁZKY


POMÁHAJÍ NÁM 

aktivní škola

Pro rodiče >>

Pro rodiče absolventů >>


 
Banner
Home Aktivity školy Akce školy Stroje a „pracko“?

Stroje a „pracko“?

Pracovní vyučování na ZŠ je dnes aktuální téma. O kvalifikovanou pracovní sílu s technickým vzděláním je na trhu velký zájem. Proto už na ZŠ je nutné se snažit v dětech vytvořit pozitivní vztah k manuálním profesím.

Pokud však postavíme žáky ke svěráku s pilou, rašplí a prknem, nemusí se podařit tento cíl splnit. Proto se snažíme udělat výuku pracovních činností pestrou a zajímavou. Po robotice a 3D tisku může být dalším námětem použití dřevoobráběcích strojů. Existují firmy, které vyrábějí modulární stavebnice dřevoobráběcích strojů pro děti od 6 let. Stroje jsou koncipovány tak, aby nedošlo ke zranění uživatelů ani tehdy, když se o to opravdu snaží. Aby žáci viděli, že manuální profese nemusí být jen fyzická dřina, pořídili jsme stavebnice strojů, ze kterých lze sestavit 3 varianty soustruhu, 2 varianty brusky, vrtačku a lupínkovou pilku. Až se děti vrátí opět do školy, mají se rozhodně na co těšit.