Důležité

Ve školní budově probíhá zároveň se stavebními pracemi rekonstrukce regulace topení. Na konci příštího týdne nás čeká spuštění systému. Protože bude regulace ve zkušebním provozu a systém topení bude zapojován do provozu po letní odstávce a stavebních pracích, doporučujeme, aby žáci počítali s teplejším oblečením a mohli se přiobléct. Děkujeme za pochopení.

 VEŘEJNÉ ZAKÁZKY


POMÁHAJÍ NÁM 

aktivní škola

Pro rodiče >>

Pro rodiče absolventů >>


 
Banner
Home Aktivity školy Akce školy Jsme součástí nekonečného vesmíru

Jsme součástí nekonečného vesmíru

Konečně jsme se dočkali! Začali jsme se v Přírodovědě učit o vesmíru, hvězdách, Slunci naší planetě Zemi a všem dalším, co s tímto tématem souvisí.

Moc jsme se na toto téma těšili, protože je, stejně jako vesmír, nekonečné a tak trochu tajuplné. Mnoho znalostí už jsme měli, mnoho nového jsme se  dozvěděli. Jedny z posledních předvánočních hodin jsme věnovali malému projektu, kdy jsme ve skupinkách zpracovávali informace o jednotlivých planetách naší sluneční soustavy. Kromě toho, že už nyní víme,  že Pluto bylo omylem dlouho řazeno mezi planety, ale vlastně planetou není, jsme vyčetli nebo zjistili z nejrůznějších zdrojů mnoho zajímavostí o jednotlivých planetách. Například, že železo v horninách Marsu způsobuje jeho načervenalé zbarvení, že Jupiter je planetou největší ve sluneční soustavě,  nebo že na Venuši je nejvyšší teplota, téměř 500°C a mnoho dalšího.

Všechny nové informace jsme uspořádali na plakát, namalovali jsme nebo nalepili obrázek planety a hotová díla jsme si vystavili ve třídě. Samozřejmě jsme také museli ostatním skupinám “naši planetu”  představit, byla to taková malá prezentace. Práce nás bavila a nyní můžeme směle říci, že planety sluneční soustavy máme v “malíčku”.


Žáci 5.BAktualizováno (Čtvrtek, 17 Prosinec 2020 13:17)