Důležité

Dne 15. 6. 2021 se uskutečnily volby nových členů školské rady za zákonné zástupce. Nejvíce hlasů získaly a od 12. 7. 2021 se stávají členkami ŠR paní Radka Tauerová a paní Ivana Jadrná.

Dalšími členy ŠR jsou Ing. Marek Antoš a paní Pavlína Letá (za zřizovatele), Mgr. Ivana Dernerová a Mgr. Michaela Tichá (za pg. pracovníky).

 

 

Všechny osoby, které vstupují do areálu školy, upozorňujeme:
Při údržbě stromů v areálu školy bylo zjištěno, že u jedné z lip hrozí pád z důvodu napadení dřevomorem. Z tohoto důvodu ZAKAZUJEME VSTUP DO PROSTORU VYHRAZENÉHO PÁSKOU, aby nedošlo k ohrožení zdraví. Žáci budou poučení i ve škole, rodiče prosíme, aby vysvětlili dětem vysoké riziko nebezpečí. Vstup do školy bude i nadále pouze z ulice Chelčického, než se situaci podaří vyřešit.
Děkujeme za pochopení.

 

Zápis do 1. třídy

2021/2022

pokračování... 


Dopis na rozloučenou

Jsou dny pohodové, šťastné a veselé a pak jsou ty druhé, smutné a neradostné. Včerejšek byl právě takový. Dorazila k nám zpráva, že nás navždy opustil bývalý ředitel Riegrovky a dlouholetý kolega Pavel Jansa. Pozvání na společné setkání už bohužel nepřijme, ale prý tam nahoru chodí pošta spolehlivě. A tak mu posíláme pár slov na rozloučenou...

 pokračování...


Vyhlášení voleb členů školské rady za zákonné zástupce nezletilých žáků a pedagogické pracovníky na období 2021 – 2023

pokračování...Od pondělí 8. 2. 2021 bude kvůli stavbě uzavřen hlavní vchod do budovy. Jediným vstupem se od tohoto data stane VCHOD DO TĚLOCVIČNY z areálu v přístavbě školy – příchod přes BRANKU do areálu Z ULICE CHELČICKÉHO. Protože tento vchod není opatřen dálkovým otvíráním přes zvonek, bude vstup do budovy zajišťován návštěvám telefonicky ohlášeným. Na vstupních dveřích najdete určené telefonní kontakty.
Děkujeme za pochopení.VEŘEJNÉ ZAKÁZKY


POMÁHAJÍ NÁM 

aktivní škola

Pro rodiče >>

Pro rodiče absolventů >>


 
Banner
Home Aktivity školy Akce školy Jsme součástí nekonečného vesmíru

Jsme součástí nekonečného vesmíru

Konečně jsme se dočkali! Začali jsme se v Přírodovědě učit o vesmíru, hvězdách, Slunci naší planetě Zemi a všem dalším, co s tímto tématem souvisí.

Moc jsme se na toto téma těšili, protože je, stejně jako vesmír, nekonečné a tak trochu tajuplné. Mnoho znalostí už jsme měli, mnoho nového jsme se  dozvěděli. Jedny z posledních předvánočních hodin jsme věnovali malému projektu, kdy jsme ve skupinkách zpracovávali informace o jednotlivých planetách naší sluneční soustavy. Kromě toho, že už nyní víme,  že Pluto bylo omylem dlouho řazeno mezi planety, ale vlastně planetou není, jsme vyčetli nebo zjistili z nejrůznějších zdrojů mnoho zajímavostí o jednotlivých planetách. Například, že železo v horninách Marsu způsobuje jeho načervenalé zbarvení, že Jupiter je planetou největší ve sluneční soustavě,  nebo že na Venuši je nejvyšší teplota, téměř 500°C a mnoho dalšího.

Všechny nové informace jsme uspořádali na plakát, namalovali jsme nebo nalepili obrázek planety a hotová díla jsme si vystavili ve třídě. Samozřejmě jsme také museli ostatním skupinám “naši planetu”  představit, byla to taková malá prezentace. Práce nás bavila a nyní můžeme směle říci, že planety sluneční soustavy máme v “malíčku”.


Žáci 5.BAktualizováno (Čtvrtek, 17 Prosinec 2020 13:17)