Důležité

Dne 15. 6. 2021 se uskutečnily volby nových členů školské rady za zákonné zástupce. Nejvíce hlasů získaly a od 12. 7. 2021 se stávají členkami ŠR paní Radka Tauerová a paní Ivana Jadrná.

Dalšími členy ŠR jsou Ing. Marek Antoš a paní Pavlína Letá (za zřizovatele), Mgr. Ivana Dernerová a Mgr. Michaela Tichá (za pg. pracovníky).

 

 

Všechny osoby, které vstupují do areálu školy, upozorňujeme:
Při údržbě stromů v areálu školy bylo zjištěno, že u jedné z lip hrozí pád z důvodu napadení dřevomorem. Z tohoto důvodu ZAKAZUJEME VSTUP DO PROSTORU VYHRAZENÉHO PÁSKOU, aby nedošlo k ohrožení zdraví. Žáci budou poučení i ve škole, rodiče prosíme, aby vysvětlili dětem vysoké riziko nebezpečí. Vstup do školy bude i nadále pouze z ulice Chelčického, než se situaci podaří vyřešit.
Děkujeme za pochopení.

 

Zápis do 1. třídy

2021/2022

pokračování... 


Dopis na rozloučenou

Jsou dny pohodové, šťastné a veselé a pak jsou ty druhé, smutné a neradostné. Včerejšek byl právě takový. Dorazila k nám zpráva, že nás navždy opustil bývalý ředitel Riegrovky a dlouholetý kolega Pavel Jansa. Pozvání na společné setkání už bohužel nepřijme, ale prý tam nahoru chodí pošta spolehlivě. A tak mu posíláme pár slov na rozloučenou...

 pokračování...


Vyhlášení voleb členů školské rady za zákonné zástupce nezletilých žáků a pedagogické pracovníky na období 2021 – 2023

pokračování...Od pondělí 8. 2. 2021 bude kvůli stavbě uzavřen hlavní vchod do budovy. Jediným vstupem se od tohoto data stane VCHOD DO TĚLOCVIČNY z areálu v přístavbě školy – příchod přes BRANKU do areálu Z ULICE CHELČICKÉHO. Protože tento vchod není opatřen dálkovým otvíráním přes zvonek, bude vstup do budovy zajišťován návštěvám telefonicky ohlášeným. Na vstupních dveřích najdete určené telefonní kontakty.
Děkujeme za pochopení.VEŘEJNÉ ZAKÁZKY


POMÁHAJÍ NÁM 

aktivní škola

Pro rodiče >>

Pro rodiče absolventů >>


 
Banner
Home Výuka K výuce Když je škola bez dětí...

Když je škola bez dětí...

Čtyři týdny zavřené školy jsou za námi. Pro všechny nová situace.  Žádná zkušenost. Žáci zůstali ze dne na den doma a my jim stihli narychlo zadat práci. Mysleli jsme si, že nejdéle za 14 dní budeme všichni zpátky. 

Prvotní překvapení hned druhý den vystřídalo rozhodnutí, že začneme pracovat na tom, abychom otevřeli školní informační systém směrem k výuce na dálku. Jen to bude cesta, jak zajistit komunikaci mezi školou a žáky, kdyby byla škola zavřená déle. Sešli jsme se v rouškách ve škole a školili se navzájem.

Všichni, učitelé, žáci i rodiče, se teď učíme, jak „Eda“ funguje, co umí, jak ho můžeme využít.  Mimořádnou dobu využíváme k tomu, abychom se věnovali učení i my.  Dětem to jde určitě lépe, v komunikaci v digitálním prostředí jsou jako doma.  Jenom se musejí naučit každý den Edu otevřít, zjistit, co je nového, jak dopadl minulý úkol, a ten nový si naplánovat. Být samostatnější. Úžasné dovednosti do života! Ne každý má však podmínky pro výuku na dálku. I tomu jsme se přizpůsobili a tiskneme pracovní listy i materiály pro ty, kteří si pro ně do školy chodí. Hledáme cesty pro spojení učitele s žákem, učitelé mezi sebou, vedení školy s učiteli. A tak už se odehrávají videoporady, online konzultace, hovory přes různé platformy, které doba umožňuje. Nahráváme výuková videa, návody, postupy. Spolu to přece zvládneme.

Všichni, kteří jsou aktivní (a myslím tím nejen učitele a žáky, ale i rodiče), zaslouží velkou jedničku za to, jak vše zvládají a nevzdávají. Víme, že je to zápřah pro rodiče, obzvlášť u menších dětí. Přizpůsobujeme obsah i rozsah práce. Máme dobré ohlasy a cítíme podporu, za kterou děkujeme. Je skvělé mít jako partnery rodiče (ale i žáky, obzvlášť ty starší), kteří reagují, sdělují, jak to zvládají, nebo si požádají o pomoc, konzultaci, když si nevědí rady. Jak vše nakonec dopadne, jestli se do konce školního roku uvidíme ve škole, to ještě v tuto chvíli nevíme jistě. Jisté však je, že teď nejsou prázdniny, není prázdno. Jsme tu a učíme se dál J .