Důležité

Pro zajištění speciálních vzdělávacích potřeb našich žáků hledáme kolegu/kolegyni - speciálního pedagoga/pedagožku, a to od 1. 9. 2020. Místo je vhodné jak pro zkušeného pedagoga, tak pro absolventa, kterému nabídneme zázemí pro práci, podporu a začlenění do školního poradenského pracoviště. Půjde o celý úvazek. Více informací poskytne ředitelka školy na tel. 739 630 519, e-mail batkova@riegrovka.cz.Od 1. 2. 2020 hledáme do našeho týmu školního psychologa/psycholožku (úvazek 0,5) a učitele/ku předmětů druhého stupně hudební výchova, svět učení a pracovní činnosti (6 hodin týdně). Pokud máte odpovídající kvalifikaci a jste zapáleni pro práci s dětmi, kontaktujte ředitelku školy na tel. 739630519.VEŘEJNÉ ZAKÁZKY


POMÁHAJÍ NÁM 

aktivní škola

Pro rodiče >>

Pro rodiče absolventů >>


 
Banner
Home Aktivity školy Akce školy Technika na SOU Svitavy

Technika na SOU Svitavy

Ve čtvrtek 5. 12. 2019 22. se konal na SOU Svitavy další z řady projektových dnů. Projektový byl rozdělen na dvě části. Žáci se nejdříve seznámili s maturitními obory a v nové CNC učebně viděli práci na CNC frézkách, drátovce, hloubičce a 3D laserové gravírce. Na každém stroji mohli žáci vidět proces výroby, který byl doplněn odborným výkladem vyučujícího. Žáci měli za úkol vygravírovat na plastový štítek své jméno nebo přezdívku a ten si pak mohly děti odnést domů. Dále měli žáci za úkol smontování dřevěného stojánku na mobil nebo na tablet. I tento dárek si mohli žáci odnést domů. Na závěr v průběhu volného času si zájemci mohli zahrát šachy, které byly vyrobeny v naší škole.

Na druhém pracovišti byly připraveny 3 stanoviště se zaměřením na seznamování a prohlubování manuální zručnosti za pomocí dílenského nářadí. Jednalo se o montáž a demontáž malého svěráku, dvoj i trojramenného stahováku a také možnost vyzkoušet si v praxi práci s akuvrtačkou. Součástí bylo stanoviště s elektrickou popisovací jehlou. Dále sledovali práci na vstříkolisu, který vyráběl plastové přívěšky na žetony. Žáci, soudě podle reakcí, byly spokojeni a těší se na další projektový den.