Důležité

Upozorňujeme žáky, kteří jezdí do školy na kole a byli zvyklí zamykat ho do stojanu v areálu školy, že se zahájením stavebních prací a uzavřením přístupu do areálu byl tento stojan přestěhován mimo zamykatelnou část areálu. S tím souvisí zvýšené riziko odcizení kola, stojan je viditelný z veřejné komunikace, což v minulosti vedlo k častějším krádežím. Doporučujeme proto, abyste zvážili nezbytnost používání kola na cesty do a ze školy a jeho ukládání v náhradních prostorách po dobu rekonstrukce.

 

Potřebujete-li pro svého zaměstnavatele potvrzení školy na Žádosti o ošetřovné při péči o dítě během uzavření školy...

Uzavření školy...

Doporučení pro školy - koronavirus...

Hledáme speciálního pedagoga/pedagožku...

Hledáme nového kolegu/kolegini...

Hledáme zástup do školní jídelny...VEŘEJNÉ ZAKÁZKY


POMÁHAJÍ NÁM 

aktivní škola

Pro rodiče >>

Pro rodiče absolventů >>


 
Banner
Home Aktivity školy Akce školy Technika na SOU Svitavy

Technika na SOU Svitavy

Ve čtvrtek 5. 12. 2019 22. se konal na SOU Svitavy další z řady projektových dnů. Projektový byl rozdělen na dvě části. Žáci se nejdříve seznámili s maturitními obory a v nové CNC učebně viděli práci na CNC frézkách, drátovce, hloubičce a 3D laserové gravírce. Na každém stroji mohli žáci vidět proces výroby, který byl doplněn odborným výkladem vyučujícího. Žáci měli za úkol vygravírovat na plastový štítek své jméno nebo přezdívku a ten si pak mohly děti odnést domů. Dále měli žáci za úkol smontování dřevěného stojánku na mobil nebo na tablet. I tento dárek si mohli žáci odnést domů. Na závěr v průběhu volného času si zájemci mohli zahrát šachy, které byly vyrobeny v naší škole.

Na druhém pracovišti byly připraveny 3 stanoviště se zaměřením na seznamování a prohlubování manuální zručnosti za pomocí dílenského nářadí. Jednalo se o montáž a demontáž malého svěráku, dvoj i trojramenného stahováku a také možnost vyzkoušet si v praxi práci s akuvrtačkou. Součástí bylo stanoviště s elektrickou popisovací jehlou. Dále sledovali práci na vstříkolisu, který vyráběl plastové přívěšky na žetony. Žáci, soudě podle reakcí, byly spokojeni a těší se na další projektový den.