Důležité

Na středu 6. 11. 2019 byla Českomoravským odborovým svazem pracovníků ve školství vyhlášena stávka. Protože se zaměstnanci školy ke stávce připojují, bude škola v tento den zcela zavřena. O důvodech účasti více níže.

 

Pro zajištění speciálních vzdělávacích potřeb našich žáků hledáme kolegu/kolegyni - speciálního pedagoga/pedagožku, a to od 1. 9. 2020. Místo je vhodné jak pro zkušeného pedagoga, tak pro absolventa, kterému nabídneme zázemí pro práci, podporu a začlenění do školního poradenského pracoviště. Půjde o celý úvazek. Více informací poskytne ředitelka školy na tel. 739 630 519, e-mail batkova@riegrovka.cz.

 

Od 1. 2. 2020 hledáme do našeho týmu školního psychologa/psycholožku (úvazek 0,5) a učitele/ku předmětů druhého stupně hudební výchova, svět učení a pracovní činnosti (6 hodin týdně). Pokud máte odpovídající kvalifikaci a jste zapáleni pro práci s dětmi, kontaktujte ředitelku školy na tel. 739630519.


Vyhlašujeme doplňkové volby členy školské rady za zákonné zástupce nezletilých žáků na období do r. 2020. Jeden člen zvolený za zák. zástupce přestal být podle platných Stanov členem, proto je nutné počet členů doplnit do požadovaného počtu. Více zde.


VEŘEJNÉ ZAKÁZKY


POMÁHAJÍ NÁM 

aktivní škola

Pro rodiče >>

Pro rodiče absolventů >>


 
Banner
Home

STÁVKA 6. 11. 2019

Na středu 6. 11. 2019 byla Českomoravským odborovým svazem pracovníků ve školství vyhlášena stávka. Protože se zaměstnanci školy ke stávce připojují, bude škola v tento den zcela zavřena. O důvodech účasti více níže.

Vážení rodiče,

na středu 6. 11. 2019 vyhlásil Českomoravský odborový svaz pracovníků ve školství jednodenní stávku.

Rozhodli jsme se k této stávce připojit. Škola bude v tento den zavřená.

Důvodem je nespokojenost s tím, jak je se školstvím nakládáno a jaký je v důsledku toho jeho stav, jak se zodpovědní stavějí ke svým slibům, které neplní. Školství je dlouhodobě podfinancováno nejen v platech, ale i v ostatních položkách. Od r. 2007 se např. částka na 1 žáka, ze které se platí náhrady platu při nemocenské, vzdělávání, pomůcky, učebnice, plavecké kurzy apod., zvýšila o pouhou stokorunu. Platy pedagogů jsou už nyní tak nezajímavé za veškerou práci, která je po nich požadována ve stále vyšší náročnosti a šíři, že je velmi těžké získat nového učitele či vychovatele jak na zastupování, natož nastálo. Přijde doba, kdy před Vašimi dětmi v lavicích nebude stát kvalifikovaný učitel, ale kdokoli, kdo má pocit, že to zvládne. Nebude je mít kdo učit - a to vidíme jako zásadní problém. Už nyní chybí ve školách přibližně 6 000 učitelů. Při dnešních platech a stále se stupňující zátěži a nárocích včetně nárůstu administrativy se do praxe do škol nikdo příliš nehrne.

Věříme, že naše důvody pochopíte a na tento den pro své děti dohled zajistíte jiným způsobem. A zároveň budeme doufat, že všem, kteří o nás rozhodují, dojde, proč jsme se museli ozvat.

 

Zaměstnanci  školy

Aktualizováno (Pondělí, 04 Listopad 2019 10:54)