Home Aktivity školy Akce školy Veletrh sociálních služeb

Veletrh sociálních služeb

7. 10. jsme byli ve Fabrice, kde se konal Veletrh sociálních služeb. Mohli jsme si vyzkoušet, jak se cítí staří lidé, jak se žije nevidomým lidem,…

Já jsem si vyzkoušela, jak se žije starému člověku. Oblékla jsem se do zeleného obleku, dostala jsem špunty do uší a brýle, ve kterých jsem skoro neviděla, dostala jsem hůlku a šla jsem ke stolu. Tam jsem dostala za úkol podepsat se a napsat datum. Poté jsem v obleku třídila těstoviny a mandle. Když mi oblek vysvlékli, cítila jsem se volně, jako kdybych létala – prostě jsem to byla zase já.

Za chvíli na podium přišel pejsek Patinka. Házeli jsme jí míček a dávali pamlsek. Potom jsme si lehli na zem, paní na nás položila pamlsky a Patinka je sbírala. Bylo to velmi příjemné.

Na závěr jsme si před Fabrikou pohladili a vykartáčovali poníky.

Den jsem si velice užila, bylo to skvělé.

Eliška Vymazalová

V pondělí 7. 10. se naše třída vydala do Fabriky navštívit veletrh a výstavu zaměřenou na nabídku sociálních služeb ve městě Svitavy. Každý z nás si vybral místo či stánek, kde mohl zažít něco nového. Moji kamarádi si nechali malovat na obličej, seznámili se s pejskem a poníky, vyzkoušeli hrát Člověče, nezlob se poslepu a mnoho dalších aktivit.

Akce se nám moc líbila.  Víme, že máme pomáhat druhým.

Lukáš Bis


Byli jsme s naší třídou ve Fabrice na veletrhu sociálních služeb. Byly tam různé soutěže a úkoly, díky kterým jsme poznali, jaké jsou ve Svitavách služby pro lidi.

Líbily se mi pomůcky pro slepé lidi. Hrála jsem Člověče, nezlob se pro slepé. Bylo zvláštní tím, že mělo různě zařízlé figurky, aby si je hráči poznali. Pak tam byl klub Díra, který je určen pro děti, které nemají kroužky a chtějí něco zažít nebo si najít kamarády. Také tam byl pes, který pomáhá lidem na vozíčku. Mohli jsme si nechat namalovat něco na obličej, ale to jsem bohužel nestihla. A také jsme se šli ven podívat na poníky, které jsme si mohli pohladit a vyhřebelcovat.

Vše bylo zajímavé a nevěděla jsem, že ve městě máme tolik služeb.

Hana Drdlová


7. října jsme s naší třídou navštívili Fabriku ve Svitavách. Byla tam připravena spousta stánků, např. první pomoc, policie, malování na obličej i stánek, kde jsme si mohli nakoupit různé věci. Kdo chtěl, mohl se podívat na vystoupení cvičeného pejska pro postižené lidi.

Bylo to moc zajímavé. Moc se mi tam líbilo.

Nela Smetanová

Dne 7. října jsme byli ve Fabrice na veletrhu sociálních služeb. Bylo tam hodně stanovišť. Jedno bylo suprové. Paní nás oblékla do zátěží. Měla jsem je úplně všude, na rukách, na nohách i na zádech. V uších jsme měli špunty a na očích brýle, přes které nebylo vůbec vidět. Na rukách jsme měli rukavice. Pak jsme se s tím vším museli podepsat a vytřídit mandle a těstoviny. Když mi to paní sundala, tak jsem se cítila, jako kdybych létala. Už chápu starší lidi, jak se cítí, když mají bolavé klouby a nevidí nebo neslyší.

Na dalším stanovišti jsme odpovídali na otázky ohledně charity. Bylo to těžké, ale zvládla jsem to. Za odměnu jsme si mohli vybrat náramek, píšťalku nebo přívěsek. Když jsme odcházeli zpět do školy, mohli jsme si před Fabrikou vykartáčovat poníky.

Kamila Krištofová


Aktualizováno (Čtvrtek, 24 Říjen 2019 08:36)