Důležité

Na středu 6. 11. 2019 byla Českomoravským odborovým svazem pracovníků ve školství vyhlášena stávka. Protože se zaměstnanci školy ke stávce připojují, bude škola v tento den zcela zavřena. O důvodech účasti více níže.

 

Pro zajištění speciálních vzdělávacích potřeb našich žáků hledáme kolegu/kolegyni - speciálního pedagoga/pedagožku, a to od 1. 9. 2020. Místo je vhodné jak pro zkušeného pedagoga, tak pro absolventa, kterému nabídneme zázemí pro práci, podporu a začlenění do školního poradenského pracoviště. Půjde o celý úvazek. Více informací poskytne ředitelka školy na tel. 739 630 519, e-mail batkova@riegrovka.cz.

 

Od 1. 2. 2020 hledáme do našeho týmu školního psychologa/psycholožku (úvazek 0,5) a učitele/ku předmětů druhého stupně hudební výchova, svět učení a pracovní činnosti (6 hodin týdně). Pokud máte odpovídající kvalifikaci a jste zapáleni pro práci s dětmi, kontaktujte ředitelku školy na tel. 739630519.


Vyhlašujeme doplňkové volby členy školské rady za zákonné zástupce nezletilých žáků na období do r. 2020. Jeden člen zvolený za zák. zástupce přestal být podle platných Stanov členem, proto je nutné počet členů doplnit do požadovaného počtu. Více zde.


VEŘEJNÉ ZAKÁZKY


POMÁHAJÍ NÁM 

aktivní škola

Pro rodiče >>

Pro rodiče absolventů >>


 
Banner
Home Aktivity školy Akce školy Zahraniční návštěva na Riegrovce

Zahraniční návštěva na Riegrovce

Ve dnech 16. až 18. 9. jsme u nás na Riegrovce měli opravdu živo. Přijeli k nám žáci 7. třídy ze slovenského Žiaru nad Hronom.

Už od pondělního rána sedmáci své vrstevníky nedočkavě vyhlíželi. Kolem poledne konečně před školou zastavil autobus. Po přivítání a obědě se naši slovenští přátelé vydali s panem učitelem Richtrem na prohlídku města. Na Městském úřadě je přivítal také pan starosta. Ve večerních hodinách pak dorazili za námi na Rosničku, abychom se společně více poznali, opekli buřty a projeli se na loďkách. Kolem půl deváté jsme se rozloučili a všichni se již těšili na úterní společný výlet Toulovcovými maštalemi.  Autobus nás ráno nabral před školou, odvezl do Budislavi, odkud jsme se procházkou přesunuli do Nových Hradů. Podívali jsme se na pohádkové loutky a autobusem dopravili do Litomyšle, kde jsme se prošli zámeckými a Klášterními zahradami. Den uzavřela společná večeře v Astře, večerní vyhlídka z věže svitavského kostela a noční prohlídka školy. Po dlouhém a náročném dni jsme kamarádům ze Slovenska popřáli dobrou noc a rozešli se do svých domovů. Středeční dopolední program Slováků probíhal ve Vendolí na střelnici. Po jejich příjezdu následoval oběd a pak už přišel jen čas poděkovat za návštěvu a rozloučit se. Při pohledu na objímající se žáky ihned každý poznal, jak moc se těší, až pojedeme na návštěvu do Žiaru nad Hronom.

Projekt s názvem „Partnerství ZŠ ve Svitavách a Žiaru nad Hronom“ byl podpořen z dotačního programu Pardubického kraje „Spolupráce se zahraničními regiony pro rok 2019“.


Přikládám pár poznatků z řad našich sedmáků:

Našla jsem si kamarádku a furt si píšeme.

Slováci byli úžasní, strašně jsem si užila výlet a večeři. Už mi chybí.

V Litomyšli jsme měli rozchod, tam jsme se dobře seznámili a zapovídali.

Cesta Toulovcovými maštalemi byla vtipná a zajímavá.

V Astře jsme si povídali o tom, jak to chodí u nich na Slovensku.

Když přijeli, byli jsme rozdělení, ale brzy jsme se skamarádili. V úterý večer jsme prováděli Slováky po škole. Bylo to super a také to bylo strašidelné, když za vámi byla tma.

Líbil se mi večerní táborák, hodně jsme se tam poznali.

Se Slováky jsme opékali a na opékačce jsme se seznamovali, jezdili jsme také na lodičkách. Moc jsme si to užili a už se těším, až pojedeme na Slovensko my.


Aktualizováno (Čtvrtek, 24 Říjen 2019 08:27)