Důležité

Hledáme nového kolegu/novou kolegyni pro výuku angličtiny na zkrácený úvazek s nástupem bez odkladu. Pro více informací kontaktujte ředitelku školy na tel. 739 630 519.

 

Vzhledem k pracím na ulici Sokolovská a dopravnímu omezení, které se týká ul. Riegrova, bude branka v zadní části areálu do ulice Chelčického otevřená po dobu provozu školy, tj. od 6:00 do 16:30 hodin.

 

VEŘEJNÉ ZAKÁZKY


POMÁHAJÍ NÁM 

aktivní škola

Pro rodiče >>

Pro rodiče absolventů >>


 
Banner
Home Aktivity školy Akce školy Houby, houbičky, vystrčte své hlavičky…

Houby, houbičky, vystrčte své hlavičky…

Dvě vyučovací hodiny strávili žáci 6. b v muzeu, aby si prohlédli výstavu hub Svitavska s živými exponáty. A že jich tam bylo! Žáci měli možnost otestovat své znalosti. Mnozí netušili, kolik druhů se skrývá v místních lesích.

Zjistili, které houby jsou jedlé, které nám až tak chutnat nebudou, ale neotrávíme se a samozřejmě se seznámili i s houbami, které jsou jedovaté a způsobí nemalé zažívací problémy a dokonce smrt. Podivovali se nad rozličností hub, zkoumali jejich povrch, barvu, vůni a strukturu pod mikroskopem. Pan Vrána zaníceně vyprávěl a žáci si odnesli spoustu nových informací, které mohou při nejbližší procházce lesem použít. Škoda jen, že jsme výstavu nezakončili třeba voňavou smaženicí.Aktualizováno (Pátek, 27 Září 2019 10:01)