Důležité

Hledáme nového kolegu/novou kolegyni pro výuku angličtiny na zkrácený úvazek s nástupem bez odkladu. Pro více informací kontaktujte ředitelku školy na tel. 739 630 519.

 

Vzhledem k pracím na ulici Sokolovská a dopravnímu omezení, které se týká ul. Riegrova, bude branka v zadní části areálu do ulice Chelčického otevřená po dobu provozu školy, tj. od 6:00 do 16:30 hodin.

 

VEŘEJNÉ ZAKÁZKY


POMÁHAJÍ NÁM 

aktivní škola

Pro rodiče >>

Pro rodiče absolventů >>


 
Banner
Home Aktivity školy Akce školy Výuka Jinak aneb exkurze do Prahy

Výuka Jinak aneb exkurze do Prahy

V pátek 13. září se vydali žáci 7.A vlakem na exkurzi do Prahy. Na Hlavním nádraží na ně čekala paní průvodkyně a sedmákům začala VÝUKA JINAK.

Nejprve se na Václavském náměstí dozvěděli  něco o historii Prahy a poté se přemístili metrem pod Pražský hrad, k němuž vyšli po starých zámeckých schodech a prohlédli si celý jeho areál, nádvoří a paláce. Zjistili, kde je pohřben sv. Václav a kde jsou uchovány České korunovační klenoty. Z Hradu jejich cesta pokračovala Nerudovou ulicí na Malostranské náměstí. Zastavili se před domem U Dvou slunců, ve kterém Jan Neruda psal své Povídky malostranské, posílili se v Mc Donaldu a přešli přes Karlův most na Staroměstské náměstí zrovna ve chvíli, kdy odbíjel Pražský orloj. Na závěr žáci navštívili první muzeum v České republice zaměřené na iluze a trick art, jež přináší historické techniky vytváření uměleckých iluzí do časů selfie a sociálních médií 21. století s příchutí místního tradičního stylu a pobízí návštěvníky k doteku a interakci se všemi vystavenými exponáty. Žákům se naše hlavní město moc líbilo a užili si také náležitě i cestu domů.Aktualizováno (Pátek, 27 Září 2019 10:02)