Důležité

Upozorňujeme žáky, kteří jezdí do školy na kole a byli zvyklí zamykat ho do stojanu v areálu školy, že se zahájením stavebních prací a uzavřením přístupu do areálu byl tento stojan přestěhován mimo zamykatelnou část areálu. S tím souvisí zvýšené riziko odcizení kola, stojan je viditelný z veřejné komunikace, což v minulosti vedlo k častějším krádežím. Doporučujeme proto, abyste zvážili nezbytnost používání kola na cesty do a ze školy a jeho ukládání v náhradních prostorách po dobu rekonstrukce.

 

Potřebujete-li pro svého zaměstnavatele potvrzení školy na Žádosti o ošetřovné při péči o dítě během uzavření školy...

Uzavření školy...

Doporučení pro školy - koronavirus...

Hledáme speciálního pedagoga/pedagožku...

Hledáme nového kolegu/kolegini...

Hledáme zástup do školní jídelny...VEŘEJNÉ ZAKÁZKY


POMÁHAJÍ NÁM 

aktivní škola

Pro rodiče >>

Pro rodiče absolventů >>


 
Banner
Home Aktivity školy Akce školy Workshop Robotika

Workshop Robotika

Během školního roku se uskutečnily na ZŠ nám. Míru dva workshopy s tématikou robotika. Jednalo se o aktivity podpořené z evropských peněz a konané v rámci tematického celku Polytechnika.

Své dojmy z první akce shrnul Ondra Brandjs níže. Cílovou skupinou, zde byli nadaní žáci sedmého ročníku. Druhá akce byly cílena na mladší děti a zúčastnila se jí Eliška Lešingerová ze 4. třídy. Podle jejich slov byla akce více než vydařená. Eliška se seznámila obecně s problematikou robotů. Pro pokusy byly použity programobatelní roboti od firmy HaS. Programování formou vývojových diagramů, bylo úměrné věku dětí. Sestavování funkčních celků vyžadovalo pozornost, ale jezdící funkční robot byl odměnou za trochu toho soustředění.

Dne 25.3. v pondělí jsem byl v na rozvojovém kroužku v oboru robotechniky. Kroužek byl o programování a skládání robotů. Nejprve jsme šli do kuchyňky a čekaly na pana instruktora. Když pan instruktor přišel tak nám začal vysvětlovat co je to robot a co je počítač. Pak nám vysvětlil jak zapojit procesor a další části ovládané procesorem. Pak jsme si zapnuli počítače a otevřely jsme program na programování . Začali jsme programovat a stahovat soubor do robota a koukali jsme se co to udělá. Na robota jsme připojovaly LED světla a motory. Zkoušeli jsme aby robot jel do předu, zatočil, udělal 1 kolečko a dojel zpět. Zkoušeli jsme také aby se LED světla zapínaly v vlnovém pořadí. Což vypadá jednoduše ale ono je to těžší než to vypadá, takže pokuď máte doma proužek který jenom bliká a světelkuje tak se stále za tím schovává kus práce. Byli jsme tam asi od 9 do 5ti hodin odpoledne. Když to schrnu tak jsem se něco přiučil a zjistil že i jakákoliv blbost se dá s roboty udělat.

Ondřej Brandejs 7.AAktualizováno (Pátek, 28 Červen 2019 08:42)