Důležité

Na středu 6. 11. 2019 byla Českomoravským odborovým svazem pracovníků ve školství vyhlášena stávka. Protože se zaměstnanci školy ke stávce připojují, bude škola v tento den zcela zavřena. O důvodech účasti více níže.

 

Pro zajištění speciálních vzdělávacích potřeb našich žáků hledáme kolegu/kolegyni - speciálního pedagoga/pedagožku, a to od 1. 9. 2020. Místo je vhodné jak pro zkušeného pedagoga, tak pro absolventa, kterému nabídneme zázemí pro práci, podporu a začlenění do školního poradenského pracoviště. Půjde o celý úvazek. Více informací poskytne ředitelka školy na tel. 739 630 519, e-mail batkova@riegrovka.cz.

 

Od 1. 2. 2020 hledáme do našeho týmu školního psychologa/psycholožku (úvazek 0,5) a učitele/ku předmětů druhého stupně hudební výchova, svět učení a pracovní činnosti (6 hodin týdně). Pokud máte odpovídající kvalifikaci a jste zapáleni pro práci s dětmi, kontaktujte ředitelku školy na tel. 739630519.


Vyhlašujeme doplňkové volby členy školské rady za zákonné zástupce nezletilých žáků na období do r. 2020. Jeden člen zvolený za zák. zástupce přestal být podle platných Stanov členem, proto je nutné počet členů doplnit do požadovaného počtu. Více zde.


VEŘEJNÉ ZAKÁZKY


POMÁHAJÍ NÁM 

aktivní škola

Pro rodiče >>

Pro rodiče absolventů >>


 
Banner
Home Aktivity školy Akce školy Workshop Robotika

Workshop Robotika

Během školního roku se uskutečnily na ZŠ nám. Míru dva workshopy s tématikou robotika. Jednalo se o aktivity podpořené z evropských peněz a konané v rámci tematického celku Polytechnika.

Své dojmy z první akce shrnul Ondra Brandjs níže. Cílovou skupinou, zde byli nadaní žáci sedmého ročníku. Druhá akce byly cílena na mladší děti a zúčastnila se jí Eliška Lešingerová ze 4. třídy. Podle jejich slov byla akce více než vydařená. Eliška se seznámila obecně s problematikou robotů. Pro pokusy byly použity programobatelní roboti od firmy HaS. Programování formou vývojových diagramů, bylo úměrné věku dětí. Sestavování funkčních celků vyžadovalo pozornost, ale jezdící funkční robot byl odměnou za trochu toho soustředění.

Dne 25.3. v pondělí jsem byl v na rozvojovém kroužku v oboru robotechniky. Kroužek byl o programování a skládání robotů. Nejprve jsme šli do kuchyňky a čekaly na pana instruktora. Když pan instruktor přišel tak nám začal vysvětlovat co je to robot a co je počítač. Pak nám vysvětlil jak zapojit procesor a další části ovládané procesorem. Pak jsme si zapnuli počítače a otevřely jsme program na programování . Začali jsme programovat a stahovat soubor do robota a koukali jsme se co to udělá. Na robota jsme připojovaly LED světla a motory. Zkoušeli jsme aby robot jel do předu, zatočil, udělal 1 kolečko a dojel zpět. Zkoušeli jsme také aby se LED světla zapínaly v vlnovém pořadí. Což vypadá jednoduše ale ono je to těžší než to vypadá, takže pokuď máte doma proužek který jenom bliká a světelkuje tak se stále za tím schovává kus práce. Byli jsme tam asi od 9 do 5ti hodin odpoledne. Když to schrnu tak jsem se něco přiučil a zjistil že i jakákoliv blbost se dá s roboty udělat.

Ondřej Brandejs 7.AAktualizováno (Pátek, 28 Červen 2019 08:42)