Home Aktivity školy Akce školy Trošku se bát, ale hlavně si hrát a bavit se…

Trošku se bát, ale hlavně si hrát a bavit se…

Vzhledem k mnoha letošním akcím a chování šesťáků na nich jsem se rozhodla, že jim nabídnu noční školu. Na otázku, zda by chtěli ještě něco letos podniknout, třeba spát ve škole, byla jednoznačná odpověď: „ANO“. Slovo dalo slovo a v pátek 21. června jsme se v 18 hodin potkali za školou.

Ač bylo velmi málo času na nějaké to plánování her a programu, s paní učitelkou Hotařovou jsme již sehraný tandem, takže nuda rozhodně nebyla. Neměli jsme čas se ani ubytovat. Věci jsme dali do hudebny a hurá k rybníku. Část dětí se svlažila v letním parnu ve vodě, zbytek zablbl na hřišti. Cestou zpět se šesťáci měnili dle vymyšlených a mnou vyvolávaných „hesel“ na klokany, bomby, letadla, klíšťata, ale také vláček. Kolemjdoucím mnohdy cukal koutek a z úst šesťáků se linuly věty: „Nebojte, neutekli jsme z Bohnic!“ „My jsme docela normální, vážně!“ :-)

Po příchodu do školy vyvstal čas na ubytování, odpočinek a občerstvení. S paní učitelkou jsme zatím na půdě nachystaly noční hru, rozmístily blikající svíčky, papírky s částmi příběhu a hlavně všude pozhasínaly… Nastal čas, aby se ze žáků stali detektivové. Po skupinkách podnikali výpravu na půdu. Jejich úkolem bylo najít pachatele. Hledali papírky s příběhem, vypisovali důležité informace a po návratu šli do své vlastní detektivní kanceláře, kde se zamýšleli nad tím, kdo by mohl být vrah… Žáci uspěli na jedničku, vraha vypátrali všichni.

Pomocí diskolampy a hudebních hitů se devátá třída na chvíli proměnila také v diskotéku, ale potom se najednou ve škole začali rojit upíři… Tato hra zatím nikdy nezklamala. Je strašidelná, ale přitom velmi zábavná. Kolem druhé hodiny nastal čas zalehnout a odpočívat, abychom se v 7 hodin ráno mohli rozloučit a rozejít do svých domovů.

Všem zúčastněným děkujeme za krásný zážitek a přejeme pohodové prázdniny.

A ještě pár reakcí žáků:

„Chtěla bych, aby se tato akce opakovala, líbilo se mi úplně všechno.“

„Půda byla super.“

„Na půdě blikaly svíčky, bylo to strašidelný.“

„Příští rok bych chtěla zase noční školu a hlavně abychom hráli na upíry J .“

„Bylo to super a strašně jsem si to užil.“

„Cítila jsem se jako v detektivce.“

„Tancovali jsme, bylo to super.“

„Bylo to super, nejlepší byla hra na upíry.“

„Moc se mi líbilo hrát si na detektiva a doufám, že se ve škole naspalo naposledy.“


Aktualizováno (Pátek, 28 Červen 2019 07:28)