Home Školní družina Činnost Druhý projektový den ve školní družině „ Koutek živé přírody“

Druhý projektový den ve školní družině „ Koutek živé přírody“

Děti ze všech oddělení školní družiny si užily již druhý projektový den, tentokrát s odborníky na chov domácích, divokých i exotických zvířat – Kubou Heřmanským a jeho maminkou. Prohlédli jsme si "Koutek živé přírody" přímo u Heřmanských

a poté následovala přednáška o původu, chovu a různých zajímavostech z života zvířat ve školní družině i s jejich ukázkami.

Zvířátka ve školní družině

Jedno odpoledne za námi do družiny přišel Kuba s maminkou a přivezli s sebou zvířátka, které nám postupně ukázaly, a něco nám o nich pověděli. Jako první přišlo na řadu morče, dozvěděli jsme se co jí, jak se o něj máme starat a odkud pochází. Další zvířátko byl zakrslý beraní králík a měl moc pěknou šedo-hnědou dlouhou srst. Viděli jsme i krásně barevné andulky a jiné ptáčky, například kanárky a holoubka, kterého když vypustíte, tak se dokáže vrátit vždy zpátky. Potom byla deseti minutová přestávka, někdo svačil, jiní si protáhli nohy a někdo se šel kouknout na zvířátka do bedýnek. Po přestávce nám Kuba ukázal malou vodní želvu, na kterou jsme si nemohli sáhnout, protože by nás mohla kousnout. Jako další přišlo překvapení v látkovém pytli, trochu jsme se báli, že to bude velký chlupatý pavouk, ale byl to had - užovka a na ni už jsme si šáhnout mohli, jenomže já jsem to nestihla. Ostatní říkali, že není vůbec slizká, že je naopak hebká a teplá. Nakonec nám Kuba ukázal velikou suchozemskou želvu, která měla asi 17 let. Myslela jsem, že jsou želvy pomalé, ale tahle nás překvapila, byla hrozně rychlá. Celá ta přednáška byla moc zajímavá, protože jsme se toho hodně dozvěděli o zvířátkách. Moc se mi to líbilo a moc se mně líbilo i na prohlídce v Koutku živé přírody u Heřmanských.

Tereza Drdlová   2.A.


"Nejvíc se mi líbil králík a morčátko protože byly hezky barevné a roztomilý. Dozvěděla jsem se, že lidé v jiných zemích si můžou uvařit morčata k jídlu. To mi připadá hustý“.

Karolína Šmehlíková  2.B.


„ Vůbec jsem nevěděl, že had není slizký. Když jsem si na něj šáhl kůže byla teplá a suchá“.

Milan Vrobel  1.tř.


„ Holub má v hlavě takové čidlo, že když ho vypustíme nebo když nám uletí, tak se k nám zase vrátí zpátky“.

Valerie Košťálová  1.tř.


„Kanárky nesmíme mít v kuchyni kvůli vaření a smažení, jinak nám do příštího dne umřou“.

Michaela Kočvarová  2.A.


Aktualizováno (Úterý, 11 Červen 2019 08:33)