Home Aktivity školy Akce školy Pohádky z vyjmenovaných slov ve 3. B

Pohádky z vyjmenovaných slov ve 3. B

Zbyňkova dobrodružství

Byl jeden kluk a jmenoval se Zbyněk. Bydlel ve mlýně u Litomyšle. Jednou se Zbyněk rozhodnul, že do Litomyšle půjde přes temný les. Mlynář ho varoval, že je to velmi nebezpečné. Ale Zbyněk na něj nedal a do temného lesa šel. V tomto lese je vždy sychravo a navíc potkal medvěda, který ho odvedl do vysoké a tmavé jeskyně, kde našel netopýra s mapou v kopytu. Zbyněk mu vzal mapu a ta ho přenesla k obydlené chatě, kde byl nápis Bydžov. Zbyněk zaklepal na dveře. Ty mu otevřela babička, která špatně slyšela. A babička se ho zeptala: „Chceš tu pobýt se mnou?“ Ale chlapec odpověděl, že ne, že musí zpátky do Litomyšle. A šel.

Když se král staral o dobytek

Byl jeden král a ten měl plyšového králíka. Žil sám se svojí dcerou a na poli měl mlýn. Protože byl nemocný, špatně slyšel, vařil si bylinkový čaj z pelyňku. Jednou se začalo blýskat, králi se rozbřesklo a řekl si, že si místo plyšového králíka pořídí statek. Na tom statku potom choval býky, kobyly, netopýry, vydry, sýkory a někdy se objevil i sysel. Když občas začalo pršet, objevili se hlemýždi a slepýši. Král musel brzy ráno vstávat, aby se postaral o dobytek. A tak žil šťastně až do smrti.

Veronika a netopýr

Byl jednou jeden král a ten byl bystrý. Měl hezkou zahradu se zvířátky jako je sýkorka v kleci a čínský sysel. Král měl krásnou dceru jménem Veronika. Veronika měla pytel šperků a bylin. Jednou si narazila lýtko, protože spadla z kobyly do řeky. Když přijela domů, tak ji její papá zbil za to, že spadla do řeky. Veronika potom musela usychat u mlýna. Najednou tam přiletěl netopýr, který byl kouzelný a nazýval se Cereburios. Vypadal jako vyžle a měl syna, který se jmenoval Přibyslav. Přibyslav byl pyšný a začal si myslet na princeznu Veroniku. Rozhodl se, že se s ní ožení. Veronika souhlasila. Když si dali pusu, z Přibyslava se stal urozený princ. Měli spolu dvě děti a žili šťastně až do smrti.

Aktualizováno (Pátek, 07 Červen 2019 12:41)