Home Aktivity školy Akce školy Workshop - počítačová grafika

Workshop - počítačová grafika

V rámci projektu MAP II a Implementace MAP ORP Svitavy v pracovní skupině Polytechnika, měli nadaní žáci možnost, seznámit se z různými technickými obory. Cílem bylo umožnit dětem různých věkových kategorií poznat zajímavé vědeckotechnické obory.

V dubnu se jedna žákyně zúčastnila kurzu se zaměřením na počítačovou grafiku a zde jsou její dojmy:

Ve škole na náměstí míru se konal program grafiky od 9hod do 15 hod.

Šli jsme do učebny fyziky a sedly jsme si do lavic ve předu, chvíli jsme čekaly a potom přišly nějací muži a rozdaly nám elektrické myši pro PC, nabíječky a na konec notebooky. Řekly nám že je máme zapnout a když to nepůjde tak si máme dát notebook na nabíječku a to jsem udělala. Zapnula jsem notebook a zjistila jsem že mám učitelský počítač takže místo studenta jsem tam měla napsané lektor.

Řekly nám že si máme zapnout jeden program a ještě řekly to že když nám něco nepůjde tak se máme přihlásit a že bude velká přestávka . V tom programu se objevil lego panáček a na tom jsme si zkusily spoust věcí např. zvětšování, pohybování. Potom jsme tam měly obrázek lego panáčka v lego autě a v programu grafiky jsme to měly z jejich pomocí napodobit, ještě jsme temněly nějakou postavu ze stárvors a to jsme též měly napodobit.

Zní to lehce ale bylo to docela těžké furt jsem si musela někoho přivolat na pomoc.


Martina Schustrová


Aktualizováno (Pondělí, 03 Červen 2019 09:34)