Home Aktivity školy Akce školy Velikonoční prázdniny trochu jinak

Velikonoční prázdniny trochu jinak

Když se řekne slůvko PRÁZDNINY, každý školák zajásá. Děti z 2. B. ty VELIKONOČNÍ očekávali s netrpělivostí. Bedlivě přepočítávali svoje žetony, které byly vstupenkou na třídenní pobyt v Cakově (Náměšť na Hané). Žetonky dostali všichni stejným dílem na začátku školního roku a za každý prohřešek jej museli odevzdávat paní učitelce. Pravidlo znělo jasně. POKUD TI ZŮSTANE ALESPOŇ 10 KOLEČEK, JEDEŠ! A tak 14. dubna po vyučování odváží rodiče pěknou partu vítězů na Cakov.

Čeká tady na nás stará škola v malebné vesničce a s ní spousta zábavy a noví kamarádi z litovelské školy. Hned po příjezdu se ubytujeme a nosíme voňavé krabičky do kuchyně. To všechny maminky napekly nejrůznější dobroty, na nichž si smlsl nejeden jazýček. Maminkám moc děkujeme, byly to jedním slovem HODY. A pak hurá do přírody. Sluníčko nás šimrá za krkem a procházka lesem před večeří pěkně vyhládla naše bříška. Po návratu nás čeká diskotéka, která je nejlepším pomocníkem pro seznámení. Druhý den začínají prázdniny a my na konci pobytu zjišťujeme, že jsme se vlastně učili.

Matematika - PEČEME BERÁNKY - počítáme vajíčka, vážíme mouku a cukr, odměřujeme olej, hlídáme hodiny. No, některý beránek má trošku tmavší ouška, ale chybami se člověk učí...

Český jazyk - hledáme předměty , které začínají na dané písmeno. To byl fofr. Co je POSTUP se dozvídáme z přípravy těsta, slova nadřazená a podřazená si procvičujeme na názvech dopravních značek.

Prvouka - v lese poznáváme jarní kytičky, stromy. Slyšíme zpívat špačka a třešničkou na dortu je návštěva místního chovatele papoušků Ara. Málokdo z nás ví, že může měřit až 1 m. Barevná péra si odnášíme jako vzpomínku na krásnou podívanou. Hrajeme pexeso s dopravními značkami.

Tělesná výchova - soutěžíme, běháme, skáčeme, hrajeme kopanou s místními dětmi.

Pracovní výchova - zdobíme velikonoční perníčky, stříháme zajíčky.

Výtvarná výchova - vybarvujeme velikonoční vajíčka

Hudební výchova - no přece diskotéka. Tancujeme, zpíváme, tleskáme.

Jeden by nevěřil, že jsme měli prázdniny. A měli...byly moc super. KAŽDÝ SI ODVÁŽÍ DOMŮ BERÁNKA, VELIKONOČNÍ PERNÍČKY, ZAJÍČKA S VAJÍČKEM, SPOUSTU MLSOT Z VYHRANÝCH SOUTĚŽÍ, TENISOVÝ MÍČEK S NÁPISEM CAKOV 2019, ALE HLAVNĚ MNOHO KRÁSNÝCH ZÁŽITKŮ A NOVÝCH PŘÁTELSTVÍ. Kousíček z nich vám posíláme na fotečkách. TAK SNAD ZASE NĚKDY PŘÍŠTĚ ...


Aktualizováno (Středa, 24 Duben 2019 14:05)