Důležité

Vzhledem k pracím na ulici Sokolovská a dopravnímu omezení, které se týká ul. Riegrova, bude branka v zadní části areálu do ulice Chelčického otevřená po dobu provozu školy, tj. od 6:00 do 16:30 hodin.

 

VEŘEJNÉ ZAKÁZKY


POMÁHAJÍ NÁM 

aktivní škola

Pro rodiče >>

Pro rodiče absolventů >>


 
Banner
Home Aktivity školy Akce školy Řezbářský workshop v muzeu

Řezbářský workshop v muzeu

V půli března žáci 5. B navštívili expozici řezbáře Aloise Petruse v místním muzeu. Mohli si prohlédnout krásně zdobený nábytek a další užitkové předměty z jeho dílny. Nechyběla ukázka dřevěných loutek - a zde začala nejspíš ta nejzábavnější část prohlídky. Bylo zde nachystáno stínové divadlo! Scénáře hry a jednotlivých rolí se chopili sami žáci s velkým nadšením. Když se řádně nasmáli vtipným scénkám, přesunuli se do dílny, kde na ně čekal pan Stefan - řezbář, který jim měl přiblížit krásy řezbářského řemesla.

Žáci měli možnost vyzkoušet práci na soustruhu a řezání lupenkovou pilkou. Aby neodešli s prázdnou, směli si vyrobit velikonoční dekoraci v podobě slepičky, kohoutka a kuřátka. Ve skupinkách tak prokázali svou manuální zručnost, když z překližky vyřezávali tvary opeřenců, brousili „šmirglpapírem“ a malovali pestrými barvami, aby ptáčkům dodali na živosti.

V závěru pan řezbář ukázal dětem, jak se dělá reliéf. S pomocí dlát různých tvarů a velikostí vyřezával motivy na přání.

Moc děkujeme a těšíme se na další muzejní programy.

Z postřehů žáků:

„Bylo to super a odnesli jsme si hodně zkušeností.“

„Byla to zajímavá zkušenost“

„Prohlídka muzea nás moc nezaujala, dá se říct, že nás to nudilo, ale řezbářství nás zaujalo. Hodně nás taky bavilo, že pan řezbář vyřezával a my jsme hádali, co to je.“

„Stínové divadlo byla veliká legrace, moc se nám to líbilo a užili jsme si to.“

Aktualizováno (Středa, 27 Březen 2019 14:02)