Důležité

Vzhledem k pracím na ulici Sokolovská a dopravnímu omezení, které se týká ul. Riegrova, bude branka v zadní části areálu do ulice Chelčického otevřená po dobu provozu školy, tj. od 6:00 do 16:30 hodin.

 

Na 6., 7., 9. a 10. 5. 2019 vyhlašujeme pro žáky školy ředitelské volno z technicko-organizačních důvodů.

 

VEŘEJNÉ ZAKÁZKY


POMÁHAJÍ NÁM 

aktivní škola

Pro rodiče >>

Pro rodiče absolventů >>


 
Banner
Home Aktivity školy Akce školy Žáci 3. b v knihovně

Žáci 3. b v knihovně

Ve čtvrtek 14. února jsme navštívili knihovnu. Tentokrát nám paní knihovnice nečetla z knížky a nevyprávěla, ale museli jsme pracovat sami. Nejprve jsme dostali část obrázku a poznávali jsme malíře, který ho namaloval. Podle ilustrace jsme si vybrali knížku, ke které jsme dostali pracovní list. Abychom ho správně vyplnili, hledali jsme na počítači informace o autorovi knihy.

Nakonec jsme s tím, co jsme zjistili, seznámili spolužáky. Poznali jsme, že počítač nebudeme využívat pouze ke hrám, ale bude také naším pomocníkem při vyhledávání různých informací. Přečtěte si, jak se nám v knihovně líbilo a co jsme tam dělali.

Pracovali jsme ve skupinkách. Nejdříve jsme si vylosovali obrázky. Měli jsme vyprávět příběh a název spisovatele. Pak jsme dostali papír a hledali jsme informace na počítači, pak jsme dostali další papír a doplňovali jsme odpovědi. Nakonec jsme všechno přečetli spolužákům.

Kája Daňková

Nejprve nás uvítala paní knihovnice, potom jsme si šli sednout na pohovky. Paní knihovnice nám řekla, abychom udělali pět družstev. Naše skupina hledala něco o spisovateli, který napsal knížku Kocour Mikeš. Když jsme všechno našli, přečetli jsme to spolužákům.

Michal Mlčoch

Mně se to moc líbilo. Knížky mám moc ráda, čtu každou chvilku. My jsme v té knihovně museli dělat 3 úkoly. Dozvěděli jsme se něco nového do života.

Kája Dumová

Aktualizováno (Středa, 06 Březen 2019 10:11)