Důležité

Vzhledem k pracím na ulici Sokolovská a dopravnímu omezení, které se týká ul. Riegrova, bude branka v zadní části areálu do ulice Chelčického otevřená po dobu provozu školy, tj. od 6:00 do 16:30 hodin.

 

VEŘEJNÉ ZAKÁZKY


POMÁHAJÍ NÁM 

aktivní škola

Pro rodiče >>

Pro rodiče absolventů >>


 
Banner
Home Aktivity školy Akce školy Polytechnika pro nadané

Polytechnika pro nadané

V listopadu jsme měli možnost vybrat nadané žáky, kteří se zúčastní polytechnických dílen. Jednalo se o aktivity podpořené z evropských peněz a podílely se na nich ZŠ nám. Míru, SVČ Tramtáryje, MAS Svitavy. Cílem projektu MAPII a implementace MAP ORP Svitavy, bylo podpořit inkluzivní vzdělávání, prostřednictvím aktivit z oblasti polytechnické výchovy orientované na nadané děti. Jedna žákyně dostala možnost vyzkoušet si modelování prostřednictvím odlévání mědi do vlastnoručně vyrobené formy. Toto jsou její postřehy:

V 9 hodin jsem se sešli v muzeu v takové menší dílně, kde jsme si vyrobili svoji postavičku atd. z takové zvláštní hmoty. Byl to takové bílé malé kuličky, ale když jste je nahřály, tak se spojily v průhlednou tvarovací hmotu a dalo se s ní pracovat. Poté jak jsme si vytvořili svoji postavičku atd., tak jsme se přesunuli k Martinovi Horkému do jeho dílny, kde jsme si vytvořili vlastní formu z takového zvláštního písku. Mezi tím dal Martin Horký rozehřát měď. Až jsme měli formu hotovou, nalili nám tam do ní tu měď a nechali jsme to 10 minut vychladnout. Pak jsme šli ten odlitek obrousit a vyleštit. Zážitek to byl super. Pokud budete mít nějakou možnost, tak to určitě doporučuji.

Karin Kudlová, 8.a