Důležité

V pondělí 17. 12. ještě nebudou moci být obědy vydávány u nás ve škole (důvodem jsou probíhající úpravy školní výdejny), strávníci musejí odejít do jídelny na ul. M. Horákové. Naobědvání dětí z 1. stupně zajistíme v rámci školní družiny a pod dohledem vyučujících v rámci 5. vyučovací hodiny. Děti přijdou po obědě zpět do školy, berte tedy prosím na vědomí tuto skutečnost, pokud si je po obědě ve škole vyzvedáváte. Žáci 2. stupně budou mít zkrácenou výuku do 12:35, aby si stihli v průběhu 6. vyučovací hodiny do jídelny zajít a naobědvat se. Odpolední výuka zůstává beze změn.

 

V pátek 14. 12. 2018 budou v naší školní výdejně probíhat instalační práce. Z tohoto důvodu bude výdejna mimo provoz a obědy budou vydávány přímo v Internátní školní jídelně na ul. M. Horákové. 1. - 5.třídám bude zkrácena výuka do 11:40 hodin. Družina své děti na oběd odvede, nedružinové děti buď odejdou do jídelny samy, nebo na žádost rodičů půjdou pod dohledem učitele a vrátí se zpět do školy. Žákům 6. - 9.třídy skončí výuka ve 12:35 hod., aby si do jídelny na oběd došli sami.

 

Ve čtvrtek 29. 11. 2018 proběhnou rodičovské schůzky. Hodina i způsob zahájení se může v jednotlivých třídách lišit. V některých třídách se rodiče sejdou v daný čas, aby dostali společné informace. Pak už budou mít schůzky konzultační charakter.

 

VEŘEJNÉ ZAKÁZKY


POMÁHAJÍ NÁM


Výsledky volby zákonných zástupců dětí do školské rady...


Informace ke vstupu do školy - doplnění. Více zde...

Tragická událost ve žďárské škole nás vede k opatření ke zvýšení bezpečnosti v budově školy. Více zde...

 
Banner
Home Aktivity školy Akce školy Ohlédnutí za přípravou Oslavy české státnost

Ohlédnutí za přípravou Oslavy české státnost

Rád bych se ještě krátce ohlédl za významnou akcí, kterou si škola 26.10.2018 připomněla Oslavy české státnosti. Součástí oslav bylo rovněž sázení lípy a zakopání schránky se vzkazy příštím generacím. Akce byla vydařená, nicméně já bych se rád věnoval přípravám na tuto akci.

Určitě jsme všichni setkali s tím, že se práce dělí spíše na mužské a ženské. S tím může souviset také určité podceňování některé skupiny v případě vykonávání práce, která podle určitých kritérií náleží spíše opačnému pohlaví. Tedy například, že chlapci pravděpodobně neušijí pěkný polštářek a děvčata zase nevyrobí ptačí odolnou budku. Při přípravě oslav se tento předsudek podařilo zcela vyvrátit.

Pro sázení lípy bylo třeba vykopat jámu v poměrně nesnadném terénu plném kamení. Tohoto úkolu se zhostila děvčata z osmého ročníku v rámci předmětu Pracovní výchova a v rekordním čase se s tímto úkolem poprala. Stejně tak si poradila s vyhloubením dalšího otvoru pro uložení schránky se vzkazy. V rámci stejného předmětu děvčata lípu za asistence zástupců firmy Sportes Svitavy sázela a zalévala. Stejně tak usazovala a zahrnovala schránku se vzkazy.

Ještě k samotné schránce. Samotné vzkazy byly uloženy v plastovém boxu, ale pro dokreslení atmosféry jsme se rozhodli, že tuto plastovou schránku vložíme do dřevěné truhličky. Vytvořit takovouto truhličku nebyl zcela triviální úkol, nicméně se s ním opět děvčata poprala na výbornou. V rámci předmětu Řemeslné práce byly vytvořeny týmy, které vytvářely jednotlivé stěny. Součástí práce byla koordinace týmů, aby jednotlivé výsledky byly spolu tzv. "kompatibilní". Nejtěžším úkolem bylo, navrhnout rozměry bedny tak, aby se do ní vše vešlo a aby se sama bedna vešla do připraveného otvoru v zemi. I když započítáme určité výrobní odchylky, tak můžeme konstatovat, že se dílo povedlo. Ale bylo to těsné. :-)Aktualizováno (Pondělí, 10 Prosinec 2018 10:25)