Důležité

Vzhledem k pracím na ulici Sokolovská a dopravnímu omezení, které se týká ul. Riegrova, bude branka v zadní části areálu do ulice Chelčického otevřená po dobu provozu školy, tj. od 6:00 do 16:30 hodin.

 

VEŘEJNÉ ZAKÁZKY


POMÁHAJÍ NÁM 

aktivní škola

Pro rodiče >>

Pro rodiče absolventů >>


 
Banner
Home Aktivity školy Akce školy Ohlédnutí za přípravou Oslavy české státnost

Ohlédnutí za přípravou Oslavy české státnost

Rád bych se ještě krátce ohlédl za významnou akcí, kterou si škola 26.10.2018 připomněla Oslavy české státnosti. Součástí oslav bylo rovněž sázení lípy a zakopání schránky se vzkazy příštím generacím. Akce byla vydařená, nicméně já bych se rád věnoval přípravám na tuto akci.

Určitě jsme všichni setkali s tím, že se práce dělí spíše na mužské a ženské. S tím může souviset také určité podceňování některé skupiny v případě vykonávání práce, která podle určitých kritérií náleží spíše opačnému pohlaví. Tedy například, že chlapci pravděpodobně neušijí pěkný polštářek a děvčata zase nevyrobí ptačí odolnou budku. Při přípravě oslav se tento předsudek podařilo zcela vyvrátit.

Pro sázení lípy bylo třeba vykopat jámu v poměrně nesnadném terénu plném kamení. Tohoto úkolu se zhostila děvčata z osmého ročníku v rámci předmětu Pracovní výchova a v rekordním čase se s tímto úkolem poprala. Stejně tak si poradila s vyhloubením dalšího otvoru pro uložení schránky se vzkazy. V rámci stejného předmětu děvčata lípu za asistence zástupců firmy Sportes Svitavy sázela a zalévala. Stejně tak usazovala a zahrnovala schránku se vzkazy.

Ještě k samotné schránce. Samotné vzkazy byly uloženy v plastovém boxu, ale pro dokreslení atmosféry jsme se rozhodli, že tuto plastovou schránku vložíme do dřevěné truhličky. Vytvořit takovouto truhličku nebyl zcela triviální úkol, nicméně se s ním opět děvčata poprala na výbornou. V rámci předmětu Řemeslné práce byly vytvořeny týmy, které vytvářely jednotlivé stěny. Součástí práce byla koordinace týmů, aby jednotlivé výsledky byly spolu tzv. "kompatibilní". Nejtěžším úkolem bylo, navrhnout rozměry bedny tak, aby se do ní vše vešlo a aby se sama bedna vešla do připraveného otvoru v zemi. I když započítáme určité výrobní odchylky, tak můžeme konstatovat, že se dílo povedlo. Ale bylo to těsné. :-)Aktualizováno (Pondělí, 10 Prosinec 2018 10:25)