Důležité

V pondělí 17. 12. ještě nebudou moci být obědy vydávány u nás ve škole (důvodem jsou probíhající úpravy školní výdejny), strávníci musejí odejít do jídelny na ul. M. Horákové. Naobědvání dětí z 1. stupně zajistíme v rámci školní družiny a pod dohledem vyučujících v rámci 5. vyučovací hodiny. Děti přijdou po obědě zpět do školy, berte tedy prosím na vědomí tuto skutečnost, pokud si je po obědě ve škole vyzvedáváte. Žáci 2. stupně budou mít zkrácenou výuku do 12:35, aby si stihli v průběhu 6. vyučovací hodiny do jídelny zajít a naobědvat se. Odpolední výuka zůstává beze změn.

 

V pátek 14. 12. 2018 budou v naší školní výdejně probíhat instalační práce. Z tohoto důvodu bude výdejna mimo provoz a obědy budou vydávány přímo v Internátní školní jídelně na ul. M. Horákové. 1. - 5.třídám bude zkrácena výuka do 11:40 hodin. Družina své děti na oběd odvede, nedružinové děti buď odejdou do jídelny samy, nebo na žádost rodičů půjdou pod dohledem učitele a vrátí se zpět do školy. Žákům 6. - 9.třídy skončí výuka ve 12:35 hod., aby si do jídelny na oběd došli sami.

 

Ve čtvrtek 29. 11. 2018 proběhnou rodičovské schůzky. Hodina i způsob zahájení se může v jednotlivých třídách lišit. V některých třídách se rodiče sejdou v daný čas, aby dostali společné informace. Pak už budou mít schůzky konzultační charakter.

 

VEŘEJNÉ ZAKÁZKY


POMÁHAJÍ NÁM


Výsledky volby zákonných zástupců dětí do školské rady...


Informace ke vstupu do školy - doplnění. Více zde...

Tragická událost ve žďárské škole nás vede k opatření ke zvýšení bezpečnosti v budově školy. Více zde...

 
Banner
Home Aktivity školy Akce školy Návštěva hvězdárny

Návštěva hvězdárny

V listopadu vyrazili žáci 5. A a 5. B do HVĚZDÁRNY v Hradci Králové. Cesta nám utekla velmi rychle, všichni už netrpělivě čekali, co nás vlastně čeká. A bylo toho opravdu dost, tak začneme pěkně od začátku.

Nejprve jsme měli možnost zhlédnout pořad Kosmické srážky ( s českým komentářem od Pavla Soukupa), kde bylo zodpovězeno na otázku, jak vznikl náš Měsíc, co vyhubilo dinosaury nebo jakým způsobem můžeme zabránit srážce s obřím asteroidem. Navštívili jsme také žhavé nitro našeho Slunce i dalekou budoucnost. Vskutku nádherná a neuvěřitelná podívaná! Dále nás čekal virtuální průlet Sluneční soustavou, který dětem ukázal její celkové uspořádání. Na některé planety jsme měli možnost podívat se podrobněji- např. na Jupiter a jeho měsíce. Bezesporu nejvíce všechny zaujala kopule s hvězdářským dalekohledem a pokus s Foucaultovým kyvadlem, kde jsme se přesvědčili o faktu otáčení Země. A na závěr jsme nezapomněli koupit si něco na památku ! Všechno bylo moc zajímavé, hodně to uteklo, než jsme se všichni nadáli, už jsme stáli před školou. Tak snad zase někdy!


Aktualizováno (Středa, 05 Prosinec 2018 09:35)