Důležité

Vzhledem k pracím na ulici Sokolovská a dopravnímu omezení, které se týká ul. Riegrova, bude branka v zadní části areálu do ulice Chelčického otevřená po dobu provozu školy, tj. od 6:00 do 16:30 hodin.

 

VEŘEJNÉ ZAKÁZKY


POMÁHAJÍ NÁM 

aktivní škola

Pro rodiče >>

Pro rodiče absolventů >>


 
Banner
Home Aktivity školy Akce školy Návštěva hvězdárny

Návštěva hvězdárny

V listopadu vyrazili žáci 5. A a 5. B do HVĚZDÁRNY v Hradci Králové. Cesta nám utekla velmi rychle, všichni už netrpělivě čekali, co nás vlastně čeká. A bylo toho opravdu dost, tak začneme pěkně od začátku.

Nejprve jsme měli možnost zhlédnout pořad Kosmické srážky ( s českým komentářem od Pavla Soukupa), kde bylo zodpovězeno na otázku, jak vznikl náš Měsíc, co vyhubilo dinosaury nebo jakým způsobem můžeme zabránit srážce s obřím asteroidem. Navštívili jsme také žhavé nitro našeho Slunce i dalekou budoucnost. Vskutku nádherná a neuvěřitelná podívaná! Dále nás čekal virtuální průlet Sluneční soustavou, který dětem ukázal její celkové uspořádání. Na některé planety jsme měli možnost podívat se podrobněji- např. na Jupiter a jeho měsíce. Bezesporu nejvíce všechny zaujala kopule s hvězdářským dalekohledem a pokus s Foucaultovým kyvadlem, kde jsme se přesvědčili o faktu otáčení Země. A na závěr jsme nezapomněli koupit si něco na památku ! Všechno bylo moc zajímavé, hodně to uteklo, než jsme se všichni nadáli, už jsme stáli před školou. Tak snad zase někdy!


Aktualizováno (Středa, 05 Prosinec 2018 09:35)