Důležité

Vzhledem k pracím na ulici Sokolovská a dopravnímu omezení, které se týká ul. Riegrova, bude branka v zadní části areálu do ulice Chelčického otevřená po dobu provozu školy, tj. od 6:00 do 16:30 hodin.

 

Na 6., 7., 9. a 10. 5. 2019 vyhlašujeme pro žáky školy ředitelské volno z technicko-organizačních důvodů.

 

VEŘEJNÉ ZAKÁZKY


POMÁHAJÍ NÁM 

aktivní škola

Pro rodiče >>

Pro rodiče absolventů >>


 
Banner
Home Aktivity školy Parlament Parlamentní hlasatel

Parlamentní hlasatel

Několik nás chybělo, ale to nevadilo, protože téma jednání bylo zajímavé a zastavit nás muselo až zvonění.

Povídali jsme si o oslavách, na které jsme se pečlivě připravovali. Hlavně jsme hodnotili, jak se třídy zhostily svého zadání a jestli se na přípravách podíleli všichni. Většinou ano, ale zase se našli někteří, kteří dělali problémy.

Devátá třída připomněla roky, které byly zakončeny osmičkou a které pro naši stoletou republiku nejvíce znamenaly. Naše osudové osmy a jedna devítka.Osmá třída měla za úkol období národního obrození a připomenutí nejvýznamnějších osobností. Sedmá b zpracovala sport, divadlo a literaturu 20. století, sedmá a zase hudbu, film a večerníčky. Obě třídy shromáždily množství materiálu a ten pak nápaditě zpracovaly. Šestá třída osobnosti nakreslila ve velkém formátu. Pátá b nám představila Prahu jako matku měst a pátá a vše, co se vztahuje k nejznámější osobnosti našich dějin - Karlu Čtvrtému. Ve čtvrté třídě jsme se ocitli v době Rudolfa II. , mezi jeho alchymisty. Třetí třídy zpracovaly výběr ze starých pověstí, písemně i kresbami. Druhá b třída si pohrála s portréty našich prezidentů a se symbolem našeho státu lípou. Druhá a nás zavedla na bájnou horu Říp.

Vyvrcholením bylo potom zasazení lípy před budovou školy a naše hymna v podání žáků deváté třídy.Aktualizováno (Úterý, 20 Listopad 2018 08:05)