Důležité

Vzhledem k pracím na ulici Sokolovská a dopravnímu omezení, které se týká ul. Riegrova, bude branka v zadní části areálu do ulice Chelčického otevřená po dobu provozu školy, tj. od 6:00 do 16:30 hodin.

 

Na 6., 7., 9. a 10. 5. 2019 vyhlašujeme pro žáky školy ředitelské volno z technicko-organizačních důvodů.

 

VEŘEJNÉ ZAKÁZKY


POMÁHAJÍ NÁM 

aktivní škola

Pro rodiče >>

Pro rodiče absolventů >>


 
Banner
Home Aktivity školy Akce školy „Výlet do středověku“

„Výlet do středověku“

Přestože máme listopad v plném proudu, dovolte nám ohlédnout se ještě za říjnem.  19. dne uplynulého měsíce jsme se s našimi sedmáky vydali vlakem do věnného města Poličky. Čekalo na nás dopoledne v místním muzeu a procházka po městských hradbách. Počasí nám příliš nepřálo, po krásném babím létu nás zastihla hustá mlha. Nijak nám to ale nevadilo. Výhledu na město jsme si neužili, avšak hradbám to dodávalo jisté kouzlo.

Po výkladu milého pana průvodce, který nás seznamoval se zajímavou historií města a městského opevnění, nás čekala atraktivnější část prohlídky- ukázka středověké zbroje a oděvů. Na chvíli jsme se tak přenesli do doby udatných rytířů a křehkých dam. Uspořádali jsme si menší rytířský turnaj a módní přehlídku.  Některé módní kreace vyvolávaly salvy smíchu, jiné nás okouzlily svou elegancí.

Návrat do současné reality proběhl bez problému. A protože vlaky nejezdí na vyžádání, měli jsme čas na návštěvu místních obchůdků a bister, neboť mnohé z nás po náročném dopoledni skolil vlčí hlad.
Aktualizováno (Úterý, 13 Listopad 2018 11:11)