Důležité

Ve čtvrtek 29. 11. 2018 proběhnou rodičovské schůzky. Hodina i způsob zahájení se může v jednotlivých třídách lišit. V některých třídách se rodiče sejdou v daný čas, aby dostali společné informace. Pak už budou mít schůzky konzultační charakter.

 

VEŘEJNÉ ZAKÁZKY


POMÁHAJÍ NÁM


Výsledky volby zákonných zástupců dětí do školské rady...


Informace ke vstupu do školy - doplnění. Více zde...

Tragická událost ve žďárské škole nás vede k opatření ke zvýšení bezpečnosti v budově školy. Více zde...

 

aktivní škola

Pro rodiče >>

Pro rodiče absolventů >>


 
Banner
Home Aktivity školy Akce školy Volšové ruce

Volšové ruce

V pátek 2. listopadu se vydává 2. B. místo vyučování do muzea. Nejdeme sem poprvé a tak dobře víme, že o lenošení nebude řeč.

Náš program začíná prohlídkou krásných výrobků z keramické dílny. Když nám paní z muzea sdělí, že tyto výrobky zhotovili lidé s nejrůznějším zdravotním postižením, nevěříme vlastním uším. Jestlipak si někdo z nás uvědomuje, jak je důležité mít oči, které vidí, ruce, které drží pero nebo hrneček, uši, které slyší foukat vítr....

A my právě teď a tady otvíráme dvířka do neznáma a nakoukneme do života těchto lidí. Čteme se zavřenýma očima hmatem. Místo známých písmenek se pod prstíky vyhupují neznámé tvary. Kreslíme nohou, ústy nebo jinou rukou, než píšeme do písanky. Je to ale dřina! Mačkáme poslepu šamotovou keramickou hlínu, ze které si speciální HADÍ technikou vyrobíme zvonečky. Ty nám budou připomínat, jak moc jsme bohatí oproti lidem s handicapem.Aktualizováno (Čtvrtek, 08 Listopad 2018 13:04)