Důležité

Vzhledem k pracím na ulici Sokolovská a dopravnímu omezení, které se týká ul. Riegrova, bude branka v zadní části areálu do ulice Chelčického otevřená po dobu provozu školy, tj. od 6:00 do 16:30 hodin.

 

VEŘEJNÉ ZAKÁZKY


POMÁHAJÍ NÁM 

aktivní škola

Pro rodiče >>

Pro rodiče absolventů >>


 
Banner
Home Aktivity školy Akce školy Volšové ruce

Volšové ruce

V pátek 2. listopadu se vydává 2. B. místo vyučování do muzea. Nejdeme sem poprvé a tak dobře víme, že o lenošení nebude řeč.

Náš program začíná prohlídkou krásných výrobků z keramické dílny. Když nám paní z muzea sdělí, že tyto výrobky zhotovili lidé s nejrůznějším zdravotním postižením, nevěříme vlastním uším. Jestlipak si někdo z nás uvědomuje, jak je důležité mít oči, které vidí, ruce, které drží pero nebo hrneček, uši, které slyší foukat vítr....

A my právě teď a tady otvíráme dvířka do neznáma a nakoukneme do života těchto lidí. Čteme se zavřenýma očima hmatem. Místo známých písmenek se pod prstíky vyhupují neznámé tvary. Kreslíme nohou, ústy nebo jinou rukou, než píšeme do písanky. Je to ale dřina! Mačkáme poslepu šamotovou keramickou hlínu, ze které si speciální HADÍ technikou vyrobíme zvonečky. Ty nám budou připomínat, jak moc jsme bohatí oproti lidem s handicapem.Aktualizováno (Čtvrtek, 08 Listopad 2018 13:04)