Důležité

Ve čtvrtek 29. 11. 2018 proběhnou rodičovské schůzky. Hodina i způsob zahájení se může v jednotlivých třídách lišit. V některých třídách se rodiče sejdou v daný čas, aby dostali společné informace. Pak už budou mít schůzky konzultační charakter.

 

VEŘEJNÉ ZAKÁZKY


POMÁHAJÍ NÁM


Výsledky volby zákonných zástupců dětí do školské rady...


Informace ke vstupu do školy - doplnění. Více zde...

Tragická událost ve žďárské škole nás vede k opatření ke zvýšení bezpečnosti v budově školy. Více zde...

 

aktivní škola

Pro rodiče >>

Pro rodiče absolventů >>


 
Banner
Home Aktivity školy Akce školy Geologie nemusí být nuda

Geologie nemusí být nuda

Geologické výpravy na zajímavé lokality v České republice, pořádám mnoho let.  Když se řekne geologie, většina z nás si předtaví neživé "šutry nebo kameny" kolem nás. Ovšem téměř vždy se stane, že účastníci těchto výprav propadnou "horečce" hledání různě zbarvených minerálů.

V pátek 2. listopadu 2018 jsme s žáky devátého ročníku navštívili okolí obce Rudice v Moravském krasu. Cílem kromě návštěvy větrného mlýna s expozicí geologie, bydlení a speleontologie byl nedaleký lom.

Na mapách většina z nás lom přehlédne, pokud pojedete autem ani si nevšimnete, že právě projíždíte kolem velmi zajímavé geologické lokality.

Po krátké procházce se před námi objevují různě barevné vrstvy písků a hlinek. Barvy jsou opravdy neuvěřitelně rozmanité od čistě bílé, přes oranžovou až po odstíny fialové. V písku jsme nacházeli úlomky vápenců a malinké křemenné geody s křišťálem.

Po hodině hledání jsme autobusem pokračovali do Tišnova, kde probíhala mezinárodní burza minerálů.


Aktualizováno (Úterý, 13 Listopad 2018 10:46)