Důležité

Vzhledem k pracím na ulici Sokolovská a dopravnímu omezení, které se týká ul. Riegrova, bude branka v zadní části areálu do ulice Chelčického otevřená po dobu provozu školy, tj. od 6:00 do 16:30 hodin.

 

VEŘEJNÉ ZAKÁZKY


POMÁHAJÍ NÁM 

aktivní škola

Pro rodiče >>

Pro rodiče absolventů >>


 
Banner
Home Aktivity školy Akce školy Jede, jede mašinka ...

Jede, jede mašinka ...

... a tentokrát nás, žáky 4. třídy,  odvezla do Poličky. Z komínka se nám sice nekouřilo, ale do cíle jsme bezpečně dojeli.  Po svižné procházce nás přivítali v Ravensburgeru, továrně na puzzle.

Výroba puzzlí, herních plánů a součástek ke stavebnicím probíhá v obrovských vytápěných halách.  Je dokonale zorganizovaná.  Nestačili jsme se divit, jak zaměstnanci "kmitají". Je s podivem, že se nepopletou, vždyť jich tam je 700 a pracuje se na 3 směny !

Viděli jsme výrobu puzzlí od úplného počátku, na kterém je karton a obrázek,  až do finále, kdy se hotové výrobky dopravují na paletách obalených fólií do kamiónů. Směli jsme si sáhnout na raznice, které vytváří tvar a velikost jednotlivých dílků. Věděli jste, že před vyřezáváním se deska s obrázkem potírá mýdlovou vodou, aby raznice karton neroztřepila ?

V reflexních vestičkách jsme směli zblízka nahlížet přímo do strojů. Museli jsme dávat pozor, kličkovaly mezi námi poměrně rychle vysokozdvižné vozíky.  Nejvyšší sklad materiálu je vysoký 12 m a vozík, který tam pracuje, musel být smontován přímo na místě, protože neprojede žádnou branou... Hotové výrobky se vůbec neskladují, jdou rovnou do obchodů - takový je o ně zájem!

Zaujalo nás, že v Poličce je jediné místo na světě, kde se vyrábí herní desky a plány, po kterých se pak vesele prohání např. šachy nebo jiné figurky. Mají na to unikátní stroj za 32 milionů !

Posvačili jsme v podnikové jídelně a na rozloučenou jsme dostali pěkné dárky - samozřejmě puzzle Laughing.

Doporučujeme využít "Dne otevřených dveří", který se koná každý rok, opravdu je na co se dívat.

Aktualizováno (Pondělí, 29 Říjen 2018 15:44)