Důležité

V pondělí 17. 12. ještě nebudou moci být obědy vydávány u nás ve škole (důvodem jsou probíhající úpravy školní výdejny), strávníci musejí odejít do jídelny na ul. M. Horákové. Naobědvání dětí z 1. stupně zajistíme v rámci školní družiny a pod dohledem vyučujících v rámci 5. vyučovací hodiny. Děti přijdou po obědě zpět do školy, berte tedy prosím na vědomí tuto skutečnost, pokud si je po obědě ve škole vyzvedáváte. Žáci 2. stupně budou mít zkrácenou výuku do 12:35, aby si stihli v průběhu 6. vyučovací hodiny do jídelny zajít a naobědvat se. Odpolední výuka zůstává beze změn.

 

V pátek 14. 12. 2018 budou v naší školní výdejně probíhat instalační práce. Z tohoto důvodu bude výdejna mimo provoz a obědy budou vydávány přímo v Internátní školní jídelně na ul. M. Horákové. 1. - 5.třídám bude zkrácena výuka do 11:40 hodin. Družina své děti na oběd odvede, nedružinové děti buď odejdou do jídelny samy, nebo na žádost rodičů půjdou pod dohledem učitele a vrátí se zpět do školy. Žákům 6. - 9.třídy skončí výuka ve 12:35 hod., aby si do jídelny na oběd došli sami.

 

Ve čtvrtek 29. 11. 2018 proběhnou rodičovské schůzky. Hodina i způsob zahájení se může v jednotlivých třídách lišit. V některých třídách se rodiče sejdou v daný čas, aby dostali společné informace. Pak už budou mít schůzky konzultační charakter.

 

VEŘEJNÉ ZAKÁZKY


POMÁHAJÍ NÁM


Výsledky volby zákonných zástupců dětí do školské rady...


Informace ke vstupu do školy - doplnění. Více zde...

Tragická událost ve žďárské škole nás vede k opatření ke zvýšení bezpečnosti v budově školy. Více zde...

 
Banner
Home Aktivity školy Noviny Jste velmi šikovní. Učte se jazyky.

Jste velmi šikovní. Učte se jazyky.

Tímto vzkazem se s námi rozloučil pan europoslanec Tomáš Zdechovský.

Přijel k nám do školy, aby zástupcům redakcí předal diplomy za vítězství v krajském kole soutěže Školní časopis roku a členům redakcí odpověděl na jejich zvídavé otázky. Zajímalo je především vše, co se týkalo jeho vzpomínek na školu. Jak se učil, které předměty měl nejraději, které naopak rád neměl, jestli ve škole zlobil, na které učitele vzpomíná, kolik nedostatečných dostal, jestli mu s učením pomáhali rodiče, jestli také opisoval, psal si a používal taháky. Otázek bylo hodně, ne všechny stihly být zodpovězeny, ale i tak byla beseda velmi zajímavá a pro některé žáky i podnětná. Tady jsou jejich postřehy.

V. Š. : " Jsem velmi vděčná, že jsem mohla mít takovouto příležitost, protože mě to v mnohém inspirovalo. Určitě se budu víc učit. "

J. J. H. :" Mě nejvíce zaujalo, že jako malý choval kozu, ochočené prase, psa, kočku. Dnes už jen rybičky. Vystudoval několik vysokých škol, mluví čtyřmi světovými jazyky. Politikem chtěl být už od dětství."

E. P. :"Dozvěděla jsem se, že hodně cestuje, nejvíce se mu líbilo v Japonsku. Že rád hraje fotbal. Že už ve škole byl členem parlamentu, psal do školních novin, později vydal několik básnických sbírek."

T. B. :" Ze všech odpovědí mě nejvíce zaujalo to, že začínal stejně jako my. Jako člen školního parlamentu a redaktor školního časopisu. "


Jedna malá perlička nakonec. Spolu s panem Zdechovským navštívil školu i jeden náš bývalý žák. Tomáš Dvořák.Aktualizováno (Čtvrtek, 27 Září 2018 11:54)