Důležité

Vzhledem k pracím na ulici Sokolovská a dopravnímu omezení, které se týká ul. Riegrova, bude branka v zadní části areálu do ulice Chelčického otevřená po dobu provozu školy, tj. od 6:00 do 16:30 hodin.

 

VEŘEJNÉ ZAKÁZKY


POMÁHAJÍ NÁM 

aktivní škola

Pro rodiče >>

Pro rodiče absolventů >>


 
Banner
Home Aktivity školy Akce školy Dobrý konec - základ dobrého začátku

Dobrý konec - základ dobrého začátku

V září se pokaždé zdá, že deset měsíců je dlouhá doba. Pokud je však čas naplněn aktivitami, přípravami, akcemi, úspěchy a úsilím někam se posunout, pak vše uteče jako voda. Podařila se nám spousta věcí:

V celoroční přírodovědné soutěži Čtyřkolka jsme získali 4 medailová umístění, absolutní prvenství v celostátním kole soutěže Školní časopis roku 2017 pro obě redakce a další vítězství v krajském kole v roce 2018 s postupem (již desátým) do kola celostátního, účast našeho žáka v krajském kole Biologické olympiády, nejlepší umístění svitavského žáka v matematické olympiádě v okresním kole a také v Pythagoriádě, máme i nejlepšího recitátora na okrese z řad prvňáčků.

 

Čtvrťáci byli na ekopobytu v Oucmanicích, oslavili jsme Den Země sbíráním odpadu, výjezdem za poznáním, tvořivými dílničkami, zapojeni jsme do zeměpisné soutěže Eurorebus, nasbírali jsme přes 30 tun papíru, podpořili jsme sbírku pro nemocné děti, nevynecháváme ani sportovní klání, recitaci a různé výtvarné a další tvořivé a vědomostní soutěže, uspořádali jsme Valentýnský společenský večer, byli jsme v divadle v Brně.

Druhým rokem realizujeme jako partneři projekt z evropských fondů zaměřený na inkluzi, doučování a kroužky. Nově vstupujeme do partnerství projektu Pardubického kraje zaměřeného na polytechnické vzdělávání.

Díky Spolku rodičů jsme pořídili do tříd logické a společenské hry, na chodbě vznikla herní místa. Věříme, že hry mohou být lákavější a zajímavější alternativou než stálé koukání do mobilů.

Do příštího školního roku si přejeme, aby nám vyšly naše plány se stavebními úpravami budovy školy (projekt R-komplex), abychom se do ní všichni pohodlně vešli. Od září nabídneme  díky partnerství projektu IKAP se SOU Svitavy (více jinde na našem webu) možnost zajímavých technických aktivit Vvkroužcích i projektových dnech.

O prázdninách vyměníme další okna, zrenovujeme jednu třídu včetně odhlučnění, které skvěle funguje ve školní výdejně obědů.

Zkrátka pořád se u nás něco děje, zlepšuje, řeší a vymýšlí.

Aktualizováno (Neděle, 01 Červenec 2018 10:11)