Home Aktivity školy Akce školy ... a možná přijde i hraběnka ...

... a možná přijde i hraběnka ...

Třeťáci jsou opět v akci.

Tentokrát jsme vyrazili na školní výlet do zámku v Častolovicích a do nádherného zámeckého parku. Paní hraběnku jsme sice mezi záhony rozkvetlých růží nepotkali, ale celý den jsme jí byli tak trochu "na stopě"... Od paní průvodkyně jsme se totiž dozvěděli, že v zámku opravdu bydlí a tak jsme ji vyhlíželi za každým rohem. Neměli jsme bohužel na setkání s ní štěstí, ale ostatní zážitky tento drobný nedostatek zcela předčily.

Výpravu jsme zahájili v místní luxusní cukrárně, prohlédli jsme si malý zvěřinec - ti odvážnější z nás se snažili poněkud "přemluvit" lamu, aby si odplivla (nevěřili jsme tomu, co se o lamách povídá) a opravdu se to jednomu z nás podařilo. No, nevím, zda to bylo příjemné, ale kdo chce kam ... Že jsme stříleli z luku a chodili po laně snad rodičům ani nebudeme říkat ...

Při bravurním vystoupení žongléra nám pořádně vytrávilo a schutí jsme spořádali k obědu připravený řízek. Prohlídka nádherně vyzdobeného zámeckého nádvoří, všudypřítomná vůně levandulových záhonů a výzdoba zámeckých komnat byla krásnou tečkou za tímto výjimečným dnem.

Zámek Častolovice vám k prázdninovým cestám určitě doporučujeme !!!


Aktualizováno (Středa, 13 Červen 2018 08:13)