Home Aktivity školy Akce školy Pavučina ve 3. třídě

Pavučina ve 3. třídě

Ne, to není stížnost na paní uklízečku.

Pavučinu jsme vytvořili my při realizaci ročníkového projektu "JÁ A MY". Středa 6. června proběhla totiž u nás ve třídě zcela netradičně - nepracovali  jsme z učebnic, ale přesto jsme se hodně naučili...  Jak?

Celé dopoledne jsme prováděli různé aktivity zaměřené na rozvoj osobnosti a sociální vztahy v našem kolektivu. Mysleli jsme si, že se za ty tři roky dobře známe, ale přesto jsme se o svých spolužácích dozvěděli mnohé informace, které byly pro některé z nás překvapením - máme mezi sebou "parkouráky", fanoušky baletu, rybáře, dřevorubce, chovatele zvířat, děvčata, která mají "klukovské" záliby apod.

Pozn. : Někteří kluci mají určitě rádi  "holčičí" hry, ale asi neměli odvahu se k tomu přiznat Embarassed.

Měli jsme příležitost porovnat, jak vidíme sami sebe a jak nás vnímají ostatní děti. Často došlo na překvapení i rozpaky. Uvědomili  jsme si, že ten pravý poklad v životě nemusí být jen "kouzelný démant", který jsme nakonec všichni našli, ale že to jsou především  pěkné vztahy, přátelství a podpora kamarádů. Pochopili jsme, že jsme vzájemně propojeni a každý z nás je ve třídě stejně důležitý, jako pevné vlákno v pavučině - to jsme si prakticky vyzkoušeli a výsledek pokusu byl skvělý !!!

Nezbývá,  než si přát, aby nám naše výborná parta vydržela i v dalších letech ...


Aktualizováno (Středa, 13 Červen 2018 08:14)