Důležité

Ve čtvrtek 29. 11. 2018 proběhnou rodičovské schůzky. Hodina i způsob zahájení se může v jednotlivých třídách lišit. V některých třídách se rodiče sejdou v daný čas, aby dostali společné informace. Pak už budou mít schůzky konzultační charakter.

 

VEŘEJNÉ ZAKÁZKY


POMÁHAJÍ NÁM


Výsledky volby zákonných zástupců dětí do školské rady...


Informace ke vstupu do školy - doplnění. Více zde...

Tragická událost ve žďárské škole nás vede k opatření ke zvýšení bezpečnosti v budově školy. Více zde...

 

aktivní škola

Pro rodiče >>

Pro rodiče absolventů >>


 
Banner
Home Aktivity školy Parlament Parlamentní hlasatel

Parlamentní hlasatel

Chyběla nám pouze jedna žákyně. Byla to už její několikátá absence, třída si proto bude muset zvolit nového zástupce.

Hlavním bodem našeho jednání byl úklid.

Venku se oteplilo, počasí je příjemnější, na odpolední vyučování spěcháme na poslední chvíli, a tak se už mnozí nestíhají přezout. Schodiště, chodby a třídy potom podle toho vypadají. V té době už  paní uklízečka  začíná s odpoledním úklidem a prostory, kudy projdete, potom vypadají jako neuklizené. Někteří už byli přistiženi paní ředitelkou a upozorněni na přestupek, ostatní upozornění uslyší ze školního rozhlasu a od třídních učitelů. Po upozornění by už měl následovat nějaký postih. Přemýšleli jsme, co by mohlo být účinné. Někteří navrhovali informovat rodiče, jiní nějaký blíže nespecifikovaný trest. Všichni jsme se ale shodli na tom, že nejúčinnější by měl být konkrétní podíl na úklidu. Pomoci paní uklízečce vynést koše, zamést třídu, zvednout židle, porovnat lavice.

Dále jsme hovořili o provozu na školním hřišti. Ten se řídí řádem hřiště. A v něm je jasně dáno, že do 16 hodin je hřiště přednostně vyhrazeno pro činnost školy. Teprve potom mohou hřiště využívat ostatní návštěvníci. Jsou však mezi nimi různí návštěvníci. Někteří si přijdou zasportovat, jiní "zabít" svůj volný čas. Po nich pak v areálu zůstanou plastové lahve, obaly, nedopalky cigaret. Do tohoto prostředí ráno přijdou žáci, kteří zde čekají na otevření budovy školy. 


Aktualizováno (Středa, 16 Květen 2018 09:41)