Důležité

Ve čtvrtek 29. 11. 2018 proběhnou rodičovské schůzky. Hodina i způsob zahájení se může v jednotlivých třídách lišit. V některých třídách se rodiče sejdou v daný čas, aby dostali společné informace. Pak už budou mít schůzky konzultační charakter.

 

VEŘEJNÉ ZAKÁZKY


POMÁHAJÍ NÁM


Výsledky volby zákonných zástupců dětí do školské rady...


Informace ke vstupu do školy - doplnění. Více zde...

Tragická událost ve žďárské škole nás vede k opatření ke zvýšení bezpečnosti v budově školy. Více zde...

 

aktivní škola

Pro rodiče >>

Pro rodiče absolventů >>


 
Banner
Home Aktivity školy Akce školy Naše putování CHKO Litovelské Pomoraví

Naše putování CHKO Litovelské Pomoraví

V pátek 20.dubna jsme se společně se žáky 6. A vypravili do CHKO Litovelské Pomoraví. Asi hodinku jsme jeli autobusem do Litovle, kde už na nás čekal pracovník CHKO pan Jiří Šafář a mohli jsme vyrazit. Cestou podél toku řeky Moravy nám náš průvodce ukazoval různé druhy rostlin a živočichů, například malého ptáčka ledňáčka říčního. Bohužel jsme si nemohli nevšimnout řeky Moravy plné odpadků.

Cestou jsme pozorovali bobří hráze a v národní přírodní rezervaci(NPR) Vrapač jsme žasli nad rozsáhlým porostem česneku medvědího. Od pana průvodce jsme se dozvěděli, že v NPR se nesmí nic trhat ani jinak poškozovat. Přesto jsme se setkali s cyklisty, kteří to nedodržovali. Nejen, že vstupovali mimo vyznačené cesty, ale dokonce trhali i listy česneku medvědího. Pan Šafář musel zasáhnout. Po krátké svačince na kládách v lese jsme pokračovali dál lužním lesem. Naše cesta končila u obce Mladeč, kde jsme navštívili jeskyni. Do jeskyně jsme nešli úplně všichni, někteří spolužáci měli strach z malého prostoru a z hojné přítomnosti pavouků. V jeskyni byla úplná tma, ale díky našim baterkám jsme viděli hned několik netopýrů. Naše výprava byla pro některé dost náročná a  byli jsme rádi, že už sedíme v autobuse směrem domů. Přesto se nám v CHKO moc líbilo.

Aktualizováno (Středa, 02 Květen 2018 09:54)