Důležité

V pondělí 17. 12. ještě nebudou moci být obědy vydávány u nás ve škole (důvodem jsou probíhající úpravy školní výdejny), strávníci musejí odejít do jídelny na ul. M. Horákové. Naobědvání dětí z 1. stupně zajistíme v rámci školní družiny a pod dohledem vyučujících v rámci 5. vyučovací hodiny. Děti přijdou po obědě zpět do školy, berte tedy prosím na vědomí tuto skutečnost, pokud si je po obědě ve škole vyzvedáváte. Žáci 2. stupně budou mít zkrácenou výuku do 12:35, aby si stihli v průběhu 6. vyučovací hodiny do jídelny zajít a naobědvat se. Odpolední výuka zůstává beze změn.

 

V pátek 14. 12. 2018 budou v naší školní výdejně probíhat instalační práce. Z tohoto důvodu bude výdejna mimo provoz a obědy budou vydávány přímo v Internátní školní jídelně na ul. M. Horákové. 1. - 5.třídám bude zkrácena výuka do 11:40 hodin. Družina své děti na oběd odvede, nedružinové děti buď odejdou do jídelny samy, nebo na žádost rodičů půjdou pod dohledem učitele a vrátí se zpět do školy. Žákům 6. - 9.třídy skončí výuka ve 12:35 hod., aby si do jídelny na oběd došli sami.

 

Ve čtvrtek 29. 11. 2018 proběhnou rodičovské schůzky. Hodina i způsob zahájení se může v jednotlivých třídách lišit. V některých třídách se rodiče sejdou v daný čas, aby dostali společné informace. Pak už budou mít schůzky konzultační charakter.

 

VEŘEJNÉ ZAKÁZKY


POMÁHAJÍ NÁM


Výsledky volby zákonných zástupců dětí do školské rady...


Informace ke vstupu do školy - doplnění. Více zde...

Tragická událost ve žďárské škole nás vede k opatření ke zvýšení bezpečnosti v budově školy. Více zde...

 
Banner
Home Aktivity školy Akce školy ... a jsme zasypaní v odpadcích

... a jsme zasypaní v odpadcích

Do všudypřítomné vůně jara se najednou míchají divné pachy ...

Kam jsme se to na své vycházce dostali? Vlastně –  to není vycházka, ale exkurze.

Stojíme na nádvoří areálu LIKA a okolo nás jsou všude plasty, plasty, plasty …

Procházíme místem, kam se naváží odpad, zápach sílí a my si držíme nosy…

Tak tady bychom asi pracovat nechtěli, protože plastový odpad se třídí na pásu opravdu RUČNĚ! V dnešní době robotů a automatů je to neuvěřitelné.

Podrobně se seznamujeme s postupem třídění, díváme se, jak pracuje lis a u toho posloucháme komentář našeho průvodce. Dozvídáme se, co vše nezodpovědní lidé házejí do plastového odpadu, jaké problémy způsobí nesešlápnutá „petka“ a žasneme nad tím, co se z odpadního plastu dá všechno vyrobit. Věděli jste, že hřejivé  „termo“ ve vašich bundách je také z vyhozených plastových lahví? Možná také chodíte po pevných dlaždicích – z lahví.

Kdyby všichni lidé měli možnost se podívat, jak se s odpadním plastem hospodaří, určitě by třídili pečlivěji a tím by lépe ochránili naši přírodu – naši budoucnost.


Aktualizováno (Středa, 18 Duben 2018 09:00)