Důležité

Ve čtvrtek 29. 11. 2018 proběhnou rodičovské schůzky. Hodina i způsob zahájení se může v jednotlivých třídách lišit. V některých třídách se rodiče sejdou v daný čas, aby dostali společné informace. Pak už budou mít schůzky konzultační charakter.

 

VEŘEJNÉ ZAKÁZKY


POMÁHAJÍ NÁM


Výsledky volby zákonných zástupců dětí do školské rady...


Informace ke vstupu do školy - doplnění. Více zde...

Tragická událost ve žďárské škole nás vede k opatření ke zvýšení bezpečnosti v budově školy. Více zde...

 

aktivní škola

Pro rodiče >>

Pro rodiče absolventů >>


 
Banner
Home Aktivity školy Akce školy druhé míst o je "doma"

druhé míst o je "doma"

Ve čtvrtek 12. dubna 2018 proběhlo v Litomyšli okresní kolo Biologické olympiády kategorie D.

Je to setkání  nejlepších řešitelů školního kola Biologické olympiády ve Svitavském okrese. Žáci musí prokázat znalosti v poznávání rostlin a živočichů, praktické znalosti a dovednosti práce s mikroskopem a na závěr jsou prověřeny  znalosti ve všeobecném testu. Hodnocena je samostatná práce, kterou si žáci vypracují před konáním okresního kola a odevzdají k hodnocení.

Naši školu reprezentoval Jakub Jan Heřmanský (žák 7. ročníku). Téma samostatné práce si vybral měření rychlosti pohybu bezobratlých. Byla to velmi zajímavá zkušenost např. donutit žížalu, aby lezla v době pokusu a tam kam má.

Biologická olympiáda prověřuje nejen znalosti získané ve škole, ale i vlastní zájem řešitele o přírodu. Pracuje především s talentovanými žáky a dává možnost prohlubovat zájem  a dovednosti o přírodu.

Kuba v závěrečném součtu skončil na druhé místě a postoupil do krajského kola.


Aktualizováno (Středa, 18 Duben 2018 09:02)