Důležité

Ve čtvrtek 29. 11. 2018 proběhnou rodičovské schůzky. Hodina i způsob zahájení se může v jednotlivých třídách lišit. V některých třídách se rodiče sejdou v daný čas, aby dostali společné informace. Pak už budou mít schůzky konzultační charakter.

 

VEŘEJNÉ ZAKÁZKY


POMÁHAJÍ NÁM


Výsledky volby zákonných zástupců dětí do školské rady...


Informace ke vstupu do školy - doplnění. Více zde...

Tragická událost ve žďárské škole nás vede k opatření ke zvýšení bezpečnosti v budově školy. Více zde...

 

aktivní škola

Pro rodiče >>

Pro rodiče absolventů >>


 
Banner
Home Aktivity školy Parlament Parlamentní hlasatel

Parlamentní hlasatel

Bez dvou zástupců začalo naše jednání na téma " Domácí úkoly" .

Reagovali jsme tak na jednu informaci v tisku o zákazu zadávání domácích úkolů. Zástupci tříd se rozpovídali a kupodivu většina příspěvků byla ve prospěch úkolů. " Díky úkolům si procvičím a zopakuji probrané učivo, dostáváme zábavné úkoly, proto mě baví, donutí mě něco dělat, asi bych jinak  víc lajdačil, občas dostáváme i dobrovolné úkoly, měli by je dělat hlavně ti, kterým něco ve škole nejde."  To byly nejčastější odpovědi. Někteří se nebáli otevřeně říci, že psaním úkolů si neodpočinou od školy, mají méně času na hraní a jiné činnosti, někteří musí úkol psát vícekrát, když se rodičům nelíbí úprava, nestíhají, když mají hodně kroužků.

Na toto téma budeme pokračovat i příště. Ti starší by měli  navrhnout, jaký systém úkolů by mohl motivovat ty, kteří úkoly jen opisují, nepíší a potom zbytečně dostávají zápisy o zapomínání.

Aktualizováno (Čtvrtek, 05 Duben 2018 06:11)