Důležité

Ve čtvrtek 29. 11. 2018 proběhnou rodičovské schůzky. Hodina i způsob zahájení se může v jednotlivých třídách lišit. V některých třídách se rodiče sejdou v daný čas, aby dostali společné informace. Pak už budou mít schůzky konzultační charakter.

 

VEŘEJNÉ ZAKÁZKY


POMÁHAJÍ NÁM


Výsledky volby zákonných zástupců dětí do školské rady...


Informace ke vstupu do školy - doplnění. Více zde...

Tragická událost ve žďárské škole nás vede k opatření ke zvýšení bezpečnosti v budově školy. Více zde...

 

aktivní škola

Pro rodiče >>

Pro rodiče absolventů >>


 
Banner
Home Aktivity školy Akce školy Přehlídka 2018 v Městském muzeu a galerii ve Svitavách

Přehlídka 2018 v Městském muzeu a galerii ve Svitavách

Pod tímto názvem si může každý představit různé věci. Pravda byla taková, že jsme měli příležitost vidět nádhernou výstavu obrazů regionálních tvůrců.

Celou výstavou nás provázela paní Lea Sehnalová a zábavným způsobem nám postupně představila celou sbírku. Zahráli jsme si na detektivy v čele s Sherlockem Holmesem, této role se po odhlasování ujal Kuba Drdla, a pátrali jsme po nejznámějším  obrazu všech dob- Moně Lise. Byl dobře ukrytý mezi ostatními obrazy a cesta k němu byla plná rébusů, hádanek a tajemných indicií. Nakonec jsme jej vypátrali, ale byla to „fuška“. Dozvěděli jsme se také mnoho informací o jeho vzniku, autorovi Leonardu da Vincim i o nejslavnější galerii  Palais du Louvre, kde je tento obraz uložený.  Zažili jsme skvělé 2 hodiny plné umění, vzdělávání i zábavy.

žáci 4.A

Aktualizováno (Čtvrtek, 05 Duben 2018 08:01)