Home Školní družina Činnost Družinový karneval

Družinový karneval

Karneval nebude? „Škoda“, „Já se tolik těšila“, „Už mám kostým“, „To je blbý“, „A co tombola?“ Naše školní chřipková epidemie nám bohužel překazila Velký karneval, který se měl konat ve Fabrice, proto jsme se rozhodli uspořádat menší karneval pro děti ze školní družiny v tělocvičně.


A jak si ho děti užily?


Karneval v tělocvičně

Na karneval jsem se moc těšila. Ve družině jsme se oblékli a namalovali nás osmačky, které přišly pomáhat. V tělocvičně jsme se nejdříve vyfotili podle toho, jak byl kdo oblečený – zvířátka, sportovci, princezny, čarodějové a čarodějnice, bojovníci, …. Moc se mě líbila soutěž s balónkama. Byla jsem ve dvojici s Matyášem a velké holky nám svázaly k sobě nohy provázkem a na konci byl balónek, tak jsme tancovali. Vyhrál ten, komu balónek vydržel. Nám se podařilo prasknout dva.

Po soutěži jsem si šla koupit pět lístků na tombolu a do šatny na občerstvení, které pro nás připravily paní vychovatelky a asistentky. Měla jsem výbornou čokoládovou buchtu a šťávu.

Pak jsme tancovali Makarenu, kterou nás učily osmačky a nakonec se losovala tombola. Cen v tombole bylo hodně (plyšáci, knížky, hry, puzlle,…). Tombola se losovala dlouho a já jsem vyhrála magnetky se smajlíkama. Karneval byl super a těším se na příští.

Alexandra Švecová 1. A.


Karneval

Po obědě jsme se začali převlékat do kostýmů a líčit se. Já jsem šla za mrtvou nevěstu. Měla jsem na sobě černé šaty, růžový klobouček a v ruce kabelku. Ve dvě hodiny začal karneval v tělocvičně.

Nejprve jsme se vyfotili ve skupinách a potom jsme chvíli tancovali. Pak jsme si mohli koupit lístky do tomboly nebo štěstíčka. V jednom štěstíčku jsem měla gumu a omalovánky. Potom začali soutěže, například jsme lezli tunelem, házeli kroužky na kříž, ve dvojici tancovali s balónky přivázanými k noze. Nakonec bylo vyhlášení tomboly. Já jsem vyhrála hračku pejska. Moc se mi to líbilo.

Adéla Králová 3. A.Aktualizováno (Čtvrtek, 05 Duben 2018 07:57)