Důležité

Na čtvrtek 25. 10. 2018 je vyhlášeno pro žáky školy z organizačních důvodů ředitelské volno.

 

VEŘEJNÉ ZAKÁZKY


POMÁHAJÍ NÁM


Výsledky volby zákonných zástupců dětí do školské rady...


Informace ke vstupu do školy - doplnění. Více zde...

Tragická událost ve žďárské škole nás vede k opatření ke zvýšení bezpečnosti v budově školy. Více zde...

 

aktivní škola

Pro rodiče >>

Pro rodiče absolventů >>


 
Banner
Home Aktivity školy Akce školy Naši olympionici v anglickém jazyce

Naši olympionici v anglickém jazyce

V posledních dnech jsou oči všech sportovních nadšenců upřeny na televizní obrazovky, které přenášejí Zimní olympijské hry v Koreji. Žáci naší školy se také zúčastnili boje o olympijské medaile. Nicméně v tomto případě nešlo o sport, ale o anglický jazyk.

Dne 15. 2. se zástupci naší školy, Šimon Zerzán (7. tř.) a Kateřina Tesařová (9. tř), vypravili do Litomyšle poměřit své síly s žáky ostatních škol v okresním kole olympiády v anglickém jazyce. Žáky čekaly dvě nelehké disciplíny, kterými byly poslech s porozuměním a anglická konverzace. Oba žáci se úkolu zhostili s odvahou a nadšením.

Ačkoli nakonec domů žádné medaile nepřivezli, získali jistě mnoho cenných zkušeností. Věřím, že po účasti v tomto klání by oba naši žáci souhlasili se slovy zakladatele olympijských her Pierra de Coubertina: "Důležitou věcí v životě není vítěžství, ale zápas, základem není to, že se zvítězilo, ale že se bojovalo dobře."Aktualizováno (Středa, 28 Únor 2018 12:56)