Důležité

V pátek 14. 12. 2018 budou v naší školní výdejně probíhat instalační práce. Z tohoto důvodu bude výdejna mimo provoz a obědy budou vydávány přímo v Internátní školní jídelně na ul. M. Horákové. 1. - 5.třídám bude zkrácena výuka do 11:40 hodin. Družina své děti na oběd odvede, nedružinové děti buď odejdou do jídelny samy, nebo na žádost rodičů půjdou pod dohledem učitele a vrátí se zpět do školy. Žákům 6. - 9.třídy skončí výuka ve 12:35 hod., aby si do jídelny na oběd došli sami.

 

Ve čtvrtek 29. 11. 2018 proběhnou rodičovské schůzky. Hodina i způsob zahájení se může v jednotlivých třídách lišit. V některých třídách se rodiče sejdou v daný čas, aby dostali společné informace. Pak už budou mít schůzky konzultační charakter.

 

VEŘEJNÉ ZAKÁZKY


POMÁHAJÍ NÁM


Výsledky volby zákonných zástupců dětí do školské rady...


Informace ke vstupu do školy - doplnění. Více zde...

Tragická událost ve žďárské škole nás vede k opatření ke zvýšení bezpečnosti v budově školy. Více zde...

 

aktivní škola

Pro rodiče >>

Pro rodiče absolventů >>


 
Banner
Home Aktivity školy Akce školy Listování aneb Divadlo s knihou v ruce

Listování aneb Divadlo s knihou v ruce

Víte, kdo nebo co je Čmuchadlo? My jsme se to dozvěděli ve Fabrice při nám již známém LISTOVÁNÍ a moc jsme se při tom zasmáli.


Tentokrát nám divadelní herci představili knihu Bertík a čmuchadlo české autorky Petry Soukupové.

Hlavním hrdinou je  Bert, devítiletý kluk z Prahy, kterému se rozvedli rodiče a maminka si našla nového přítele, což Bert velmi špatně nese. Celou situaci vnímá  jako zradu a chová se vztekle a nepřátelsky. Až prázdninové setkání s tajemným tvorem Čmuchadlem,  mluvícím zvířetem, mu pomůže změnit názor a přijmout tuto životní změnu.

Listování pravidelně představuje některou knihu v podobě  scénického čtení, kdy profesionální  herci hrají s knihou v ruce. A pokud je to navíc kniha vtipná, tak je opravdu na co se dívat.

Děti se zájmem poslouchaly  a spousta z nich určitě  bude mít chuť si knihu přečíst. A to je hlavní cíl celého projektu, probudit u dětí zájem o čtení a knihy.Aktualizováno (Středa, 13 Prosinec 2017 09:47)