Důležité

V pátek 14. 12. 2018 budou v naší školní výdejně probíhat instalační práce. Z tohoto důvodu bude výdejna mimo provoz a obědy budou vydávány přímo v Internátní školní jídelně na ul. M. Horákové. 1. - 5.třídám bude zkrácena výuka do 11:40 hodin. Družina své děti na oběd odvede, nedružinové děti buď odejdou do jídelny samy, nebo na žádost rodičů půjdou pod dohledem učitele a vrátí se zpět do školy. Žákům 6. - 9.třídy skončí výuka ve 12:35 hod., aby si do jídelny na oběd došli sami.

 

Ve čtvrtek 29. 11. 2018 proběhnou rodičovské schůzky. Hodina i způsob zahájení se může v jednotlivých třídách lišit. V některých třídách se rodiče sejdou v daný čas, aby dostali společné informace. Pak už budou mít schůzky konzultační charakter.

 

VEŘEJNÉ ZAKÁZKY


POMÁHAJÍ NÁM


Výsledky volby zákonných zástupců dětí do školské rady...


Informace ke vstupu do školy - doplnění. Více zde...

Tragická událost ve žďárské škole nás vede k opatření ke zvýšení bezpečnosti v budově školy. Více zde...

 

aktivní škola

Pro rodiče >>

Pro rodiče absolventů >>


 
Banner
Home Aktivity školy Akce školy Pečení perníčku a čertovské vyučování v 1. b

Pečení perníčku a čertovské vyučování v 1. b

Poslední listopadový den zavítali prvňáčci do kuchyňky. Čekalo je zde voňavé vyučování. Každý dostal kousek perníkového těsta a nastala super zábava. Pěkně těsto vyválet, vykrojit si čertíka, Mikuláše nebo andílka a po té bedlivě hlídat nafukující se postavičky v troubě, aby nezčernaly. Než se vše upeklo, zazpívali jsme si písničky a povyprávěli si o všem, co nás v prosinci čeká. Po škole se linula nádherná vůně. Někteří nedočkavci si na svých výrobcích smlsli dříve, než jsme došli zpět do třídy. Copak budou zdobit v den ČERTOVSKÉHO VYUČOVÁNÍ?

A už jsme se dočkali. Všichni žáci 1.b přišli 5. 12. do školy v kostýmech čertíků a andílků. Když zazvonilo na první hodinu, paní učitelka nikde. Copak se stalo? Vždy nás vítá hned s našim příchodem do školy. V tu chvíli však byla záhada vyřešena. Do třídy místo paní učitelky přišla čertice. My jsme se však vůbec nebáli, neboť měla papuče naší paní učitelky a pod červenými vlasy s rohy vykukovaly její oči. Všichni si oddechli a společně se zasmáli. Začalo čertovské vyučování. Hráli jsme čertovské pexeso, počítali šišky naházené do koše, zpívali písničky o Mikuláši a v neposlední řadě zdobili upečené perníčky. Nejeden pytlík s bílkovou náplní občas zabloudil na mlsný jazýček. V třetí hodině nás z práce vyrušil rámus. To se do naší třídy hrnuli velicí čerti a za nimi kráčel Mikuláš. Některým zlobivcům se třepal hlásek, když Mikuláši recitoval básničku. Nakonec vše dobře dopadlo, paní učitelka nás nedala. Teď už se těšíme na vánoční besídku.


Aktualizováno (Pondělí, 11 Prosinec 2017 11:14)