Důležité

V pondělí 17. 12. ještě nebudou moci být obědy vydávány u nás ve škole (důvodem jsou probíhající úpravy školní výdejny), strávníci musejí odejít do jídelny na ul. M. Horákové. Naobědvání dětí z 1. stupně zajistíme v rámci školní družiny a pod dohledem vyučujících v rámci 5. vyučovací hodiny. Děti přijdou po obědě zpět do školy, berte tedy prosím na vědomí tuto skutečnost, pokud si je po obědě ve škole vyzvedáváte. Žáci 2. stupně budou mít zkrácenou výuku do 12:35, aby si stihli v průběhu 6. vyučovací hodiny do jídelny zajít a naobědvat se. Odpolední výuka zůstává beze změn.

 

V pátek 14. 12. 2018 budou v naší školní výdejně probíhat instalační práce. Z tohoto důvodu bude výdejna mimo provoz a obědy budou vydávány přímo v Internátní školní jídelně na ul. M. Horákové. 1. - 5.třídám bude zkrácena výuka do 11:40 hodin. Družina své děti na oběd odvede, nedružinové děti buď odejdou do jídelny samy, nebo na žádost rodičů půjdou pod dohledem učitele a vrátí se zpět do školy. Žákům 6. - 9.třídy skončí výuka ve 12:35 hod., aby si do jídelny na oběd došli sami.

 

Ve čtvrtek 29. 11. 2018 proběhnou rodičovské schůzky. Hodina i způsob zahájení se může v jednotlivých třídách lišit. V některých třídách se rodiče sejdou v daný čas, aby dostali společné informace. Pak už budou mít schůzky konzultační charakter.

 

VEŘEJNÉ ZAKÁZKY


POMÁHAJÍ NÁM


Výsledky volby zákonných zástupců dětí do školské rady...


Informace ke vstupu do školy - doplnění. Více zde...

Tragická událost ve žďárské škole nás vede k opatření ke zvýšení bezpečnosti v budově školy. Více zde...

 
Banner
Home Aktivity školy Akce školy Exkurze do Ravensburgeru

Exkurze do Ravensburgeru

S prvním listopadovým dnem jsme se vydali se třídou na exkurzi do fabriky  Ravensburger v Poličce. V 7 hodin a 30 minut, jsme vyrazili na vlakovou zastávku. Cesta trvala 20 minut. Když jsme přijeli do Poličky, šli jsme do Ravensburgeru.

Jakmile jsme tam dorazili, přišel si pro nás pán, který nás tam provázel. Vešli jsme dovnitř a oblékli jsme si reflexní vesty a mohli jsme jít. Byli tam vysokozdvižné vozíky, malé i velké, viděli jsme celou výrobu puzzle a jiných výrobků. V Ravensburgeru pracuje přibližně 750 lidí. Je to obrovský areál mají tam i robotické paže. Výroba puzzle je docela složitá. Je tam i takový stroj, na který se dá měkký papír s potiskem jakéhokoliv obrázku, ten stroj obrázek nalepí na takový zajímavý tvrdý papír.  Pak je tam i takový obrovský tiskový stroj, který má v sobě obrys puzzle, prostě otisky puzzle vyřezané laserem. Jeden takový obrys stojí 100 000 Kč. Mají i ze stropů ze zdi něco, co tam stříká vodu, aby měli vlhký vzduch, protože když je zboží ve skladu a je tam delší dobu, tak aby nebylo moc suché nebo moc vlhké. A když jsme skončili, mohli jsme si vybrat jejich výrobek, který nám donesli. A pak jsme odešli na vlakové nádraží a jeli jsme domů. V Ravensburgeru se mi moc moc moc líbilo, bylo to opravdu super.

Matěj Völgyi, 4.A

Aktualizováno (Středa, 22 Listopad 2017 07:21)