Home Aktivity školy Akce školy Vitamínový den - aneb zdravé mlsání 1. b

Vitamínový den - aneb zdravé mlsání 1. b

Mlsání -každý mlsá podle svého gusta. Někdo víc a někdo méně. Pojďte s námi zdravě mlsat.

V pondělí 30. října navštívili naši školu zajímaví lidé. Předvedli žákům naší školy, že mlsání může být nejen dobré, ale také zdravé. Věřte nebo ne, přesvědčili jsme se o tom na vlastní JAZÝČKY. Každá třída měla určený čas, ve kterém se měla dostavit do školní kuchyňky.

A co čekalo 1. b ?

S napětím jsme procházeli chodbou v suterénu, která vedla k našemu cíli. V určené místnosti nás  s úsměvem přivítali naši hostitelé. V tu chvíli se bylo na co dívat a z dívání se přešlo na kuchtění. Vyrobit si vlastní dobrotu ze slunečnicových semínek a hrozinek není vlastně žádné umění. Někteří plazili jazýčky a raději by ochutnali jinou mlsotu. Nebylo jich mnoho a tak jsme hledali společná řešení, čím nahradit hrozinky. Věřte nebo ne, řešení se našlo. Po ochutnávce vlastních výrobků nás mile překvapil nápoj z nejrůznějších druhů ovoce a zeleniny. Tolik dobrot a k tomu plných vitamínů. Na závěr nás čekal sušený ananas. Maličké kousky se na nás smály     z bílého talířku. Všichni chtěli ananas ochutnat, jen paní učitelka se usmívala a do ochutnávky se nezapojila. Teď už víme proč. Žádný ananas, ale TVARŮŽKY. Naše paní učitelka je dobře zná, neboť za námi dojíždí do školy přímo odtud, kde se vyrábějí - z LOŠTIC. I když tato "voňavá" pochoutka všem "nevoněla", dobře víme, že je to velmi zdravý sýr. Třeba nám začne jednou chutnat.

Tato akce se nám moc líbila. Organizátorům patří veliká pochvala. Mlsat zdravě se vyplatí !


Aktualizováno (Pondělí, 06 Listopad 2017 12:26)